مواد اولیه تولید سفره یکبار مصرف

 

مواد اولیه سفره یکبار مصرف

مواد اولیه سفره یکبار مصرف پلاستیکی پلیمری هستند که از نفت ساخته شده‌اند و نوع این مواد پلیمری از پلی اتیلن است که از نوع گرانول می‌باشد، علاوه بر پلی اتیلن گرانول از کربن و رنگ نیز در تولید سفره یکبار مصرف پلاستیکی استفاده می‌شود. ما در ادامه میخواهیم به مواد اولیه با کیفیت و بی کیفیت سفره یکبار مصرف بپردازیم.

مواد اولیه در ساخت و تولید سفره یکبار مصرف با کیفیت و بی کیفیت

برای ساخت و تولید سفره یکبار مصرف درجه یک، 90 درصد از مواد گرانول پلی اتیلن و 10 درصد از کربن استفاده می‌شود و از رنگ نیز برای رنگ آمیزی و ایجاد طرح روی سفره استفاده می‌شود.

برای تولید سفره یکبار مصرف با کیفیت پایین که باعث کاهش هزینه برای شرکت تولیدی و همچنین خریدار می‌شود از 50 درصد از مواد گرانول پلی اتیلن و 50 درصد از کربن استفاده می‌شود و از رنگ نیز برای رنگ آمیزی و ایجاد طرح روی سفره یکبار مصرف استفاده می‌شود.
محصول با کیفیت همیشه بهتر از بی کیفیت است. درست است که محصول بی کیفیت ارزان تر است ولی زودتر هم آسیب میبیند و خراب می شود. در سفره یکبار مصرف هم اگر بی کیفیت را خریداریکنید هم برای سلامتی مضر است و هم زودتر پاره می شود.

رنگ در تولید سفره یکبار مصرف پلاستیکی

مواد اولیه سفره یکبار مصرف

تعداد رنگ در چاپ سفره یکبار مصرف فیلجون بستگی به مقدار عرض سفره دارد که هرچقدر عرض سفره بیشتر باشد می تواند تعداد رنگ بیشتری نیز برای چاپ روی آن استفاده کرد و همچنین اگر تعداد رنگ در چاپ سفره بیشتر باشد دستگاه چاپ سفره یکبار مصرف نیز گرانتر می‌باشد که خرید آن دستگاه برای شرکت تولیدی نیز گرانتر می‌شود. در نتیجه سفره برای مصرف کننده هم گران تر می شود.

قیمت مواد اولیه

گران قیمت ترین مواد اولیه برای تولید سفره یکبار مصرف پلاستیکی گرانول پلی اتیلن می باشد که بعد از آن کربن و رنگ به ترتیب از گرانتر به ارزانتر هستند.

گرانول پلی اتیلن چیست؟

گرانول پلی اتیلن

از دیگر مواد اولیه سفره یکبار مصرف می توان به گرانول اشاره کرد. در ابتدا باید بگوییم که گرانول به موادی اشاره دارد که گلوله ای شکل هستند حالا این مواد می تواند از هر جنسی باشد ولی فقط باید ظاهری گلوله ای داشته باشند پس در نتیجه گرانول پلی اتیلن یعنی پلی اتیلنی که به شکل دانه گلوله هستند می باشد

مزایای گرانول

گرانول پلی اتیلن دارای مزایای زیر است:

  • مقاومت در برابر ضربه
  • عدم انتشار در هوا
  • قیمت ارزان
  • پایداری بالا در برابر اکسید

معایب گرانول

  • دمای ذوب پایین
  • اکسید و تخریب در دمای بالای 270 درجه سانتی گراد و تحت اشعه ایکس

موارد مصرف گرانول پلی اتیلن

از این ماده در موارد بسته بندی کالاها، خودرو سازی، لوازم خانگی، برق و مخابرات، آب و فاضلات و موارد شیمیایی، پزشکی و دارویی استفاده می‌شود.

 

 


ثبت نظرنظرات

Default User Avatar یلدا

ممنون بابت مقاله خوبتون گرانول پلی اتیلن درصد مسمومیت کمی هم داره و با خیال راحت میشه از سفره یکبار مصرف تولیدی استفاده کرد. موفق باشید