نحوه انتخاب کیسه زباله مناسب

تنها مهم ترین سوالی که باید قبل از خرید کیسه های زباله از خود بپرسید این است: این کیسه‌زباله برای چه چیزی استفاده می شود؟

زباله های آشپزخانه؟ مراقبت از چمن؟ بازیافت؟ حمام ها؟ دفتر؟ کیسه انتخابی مورد نیاز شما بستگی به این دارد که برای چه چیزی و چه کاری به کیسه زباله نیاز دارید. اگر به این سوال پاسخ ندهید، به معنای واقعی کلمه پول را دور می اندازید. در نهایت می توانید پول خود را برای یک کیسه گران تر و ضخیم تر هدر دهید در حالی که تنها چیزی که واقعاً نیاز دارید یک کیسه ارزان تر، نازک تر یا یک کیسه کوتاه تر بود و در نتیجه پول را برای مواد اضافی هدر داده اید.

فکر نمی کنید این نکته ارزشمندی است که باید در نظر گرفت؟ این را در نظر بگیرید: طبق داده های IRi برای 52 هفته منتهی به 21 آوریل 2013، برای دسته فویل، بسته بندی و کیسه، کیسه های زباله (شامل کیسه های چمن و برگ) با 2.4 میلیارد دلار بیشترین فروش را داشته اند. درست است… میلیارد. 

مایکل کوویچ، عضو ارشد بخش تحقیق و توسعه شرکت Lubrizol که دارای مدرک دکترا در این زمینه است، توضیح می‌دهد: «در حالی که بسیاری از مصرف‌کنندگان زیاد به این فکر نمی‌کنند که کدام کیسه زباله را بخرند، تولیدکنندگان و خرده‌فروشان به طور گسترده در مورد آن فکر کرده‌اند.

«در این محصولات ساده، فناوری بیشتری از آن چیزی که هر کسی تصورش را بکند وجود دارد. حداقل آگاهی از تفاوت‌های بالقوه بین محصولات می‌تواند به مصرف‌کننده کمک کند تا بفهمد چه چیزی می‌خرد.»

خوب. شما تصمیم گرفته اید که چگونه از کیسه زباله خود استفاده کنید. عالی. اکنون، باید فکر کنید که آیا نیاز دارید کیسه زباله شما در برابر سوراخ شدن و پارگی مقاوم باشد. این عامل تعیین می کند که کیسه زباله شما چقدر باید ضخیم/نازک باشد. اینجا جایی است که باید چاپ ریز روی جعبه محصول را بخوانید.

ضخامت کیسه های زباله

ضخامت کیسه زباله

ضخامت کیسه های زباله معمولاً بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود که یک هزارم اینچ (.001) است. به این نوع کیسه های زباله با چگالی کم یا خطی کم چگالی گفته می شود.

بیشتر کیسه های زباله ای که در فروشگاه پیدا می کنید به احتمال زیاد بین 70/0 تا 90/0 میلیون متغیر است. این اندازه را می توانید روی برچسب جعبه پیدا کنید. در اینجا یک مثال آورده ایم:

اگر کیسه زباله آشپزخانه می‌خرید و کرایه سطل زباله استاندارد کارتن‌های شیر، جعبه‌های غلات، باقیمانده‌ها، میوه‌های کهنه و غیره را در آن قرار می‌دهید، یک کیسه 90.9 میلی‌متری به خوبی به شما کمک می‌کند.

با این حال، اگر گاراژ خود را تمیز می‌کنید یا بازسازی می‌کنید، به کیسه‌ای نیاز دارید که بتواند در برابر سوراخ‌ها و پارگی‌های گچ، شیشه‌های شکسته، آویزها، میخ‌ها، نقاشی‌های قدیمی و موارد مشابه مقاومت کند. در این صورت، شما می خواهید به دنبال کیسه ای باشید که ضخامت آن 2.0 میلی متر یا بیشتر باشد.

اگر به کیسه زباله ای نیاز دارید که برای حمل بار سنگین به جای جان سالم به در بردن از سوراخ یا پارگی نیاز به کشش دارد، کیسه زباله نازک‌تر خیلی بهتر با نیازهای شما مطابقت دارد. این نوع کیسه ها با تراکم بالا نامیده می شوند و کیسه های شفافی هستند که اغلب در دستشویی های اداری پیدا می کنید. این کیسه ها نسبت به مدل ضخیم تر و کم تراکم خود قیمت بسیار کمتری دارند.

اگر کاغذ یا سایر اقلام سبک را دور می اندازید، یا بار بزرگ و سنگینی دارید که هیچ چیز نمی تواند کیسه زباله را پاره کند، این کیسه های با چگالی بالا به خوبی به شما و جیب شما خدمت می کنند.

رنگ و نحوه انتخاب کیسه زباله مناسب

اگرچه کیسه های زباله را می توان در رنگین کمانی از رنگ ها خریداری کرد، کیسه های زباله سیاه و کیسه های زباله سفید بر این طیف غالب هستند. کیسه های زباله سفید یک انتخاب رایج هستند زیرا به خوبی با محیط اطراف خود ترکیب می شوند و مزاحم نیستند. کیسه های زباله سیاه به پنهان کردن آنچه درون آن است کمک می کند و با قوطی های فولادی ضد زنگ به خوبی هماهنگ می شود.

رنگ و نحوه انتخاب کیسه زباله مناسب

رنگ نیز قیمت را تعیین می کند. کیسه‌های زباله سیاه ارزان‌ترین قیمت را دارند، زیرا می‌توان آن‌ها را با بیشترین مواد بازیافتی ساخت (برای مثال کیسه‌های زباله سیاه با بیش از 90 درصد مواد بازیافتی ساخته شده‌اند). 

بو

علاوه بر دور انداختن زباله های بدبو، کار بسیار کمی می توانید انجام دهید. در حالی که بسیاری از کیسه‌ها ویژگی‌های مسدودکننده بو را نشان می‌دهند، اما نمی‌توانند با پنیر فاسد یا سالاد ماکارونی آلوده به قارچ مبارزه کنند. بهتر است داخل کیسه های زباله خود را با مقداری جوش شیرین ارزان بپاشید تا اینکه پول اضافی را خرج کنید.

قیمت و نحوه انتخاب کیسه زباله مناسب

با کمال تعجب، قیمت در هنگام خرید کیسه های زباله عامل چندانی نیست. اختلاف زیادی بین قیمت کیسه های زباله که در فروشگاه ها پیدا می کنید وجود ندارد. قیمت واقعاً تنها در صورت خرید در مقادیر زیاد یک عامل می شود. سپس، می خواهید قیمت هر کیسه را بررسی کنید. در غیر این صورت، بهتر است کیسه زباله را بر اساس قیمت انتخاب نکنید. صرف چند سنت اضافی برای به دست آوردن کیسه ای ضخیم تر و قوی تر، ممکن است شما را از صرف زمان برای تمیز کردن ماست، تفاله قهوه و لازانیاهای دیشب که از کیسه ای ارزان تر و نازک تر خارج شده اند، نجات دهد.


ثبت نظرنظرات