تفاوت بین کیسه های فریزر و کیسه های زیپ دار معمولی چیست؟

ردیف های مواد غذایی در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای را همگی دیده اید. کلی مواد غذایی داخل بسته بندی های مختلف نایلونی و کاغذی و ...... که ظاهر جذابی به این مواد داده اند. برخی از این بسته بندی ها ساده و بی رنگ و برخی نیز طراحی مخصوص شرکت های تولیدی را ارائه میدهند. این بسته بدی ها از کیسه فریزر تا فویل های آلومنیومی و کیسه های زیپ دار را دارند. در این مقاله تفاوت کیسه فریزر و کیسه زیپ دار را مشخص می کنیم.

تفاوت بین کیسه های فریزر و کیسه های زیپ دار معمولی

وقتی صحبت از بسته بندی مواد غذایی منجمد می شود، هیچ چیز بهتر از کیسه های فریزر کار نمی کند. به عنوان یک کیسه پلاستیکی شفاف که به طور ویژه برای جلوگیری از خشک شدن گوشت ها و سایر غذاهایی که در فریزر نگهداری می شوند، فرموله شده است، این کیسه های دستی نگهداری مواد غذایی را برای مدت طولانی تری آسان می کند.

یکی از ابداعات کیسه فریزر، دهانه زیپی است که در بالای کیف وجود دارد. کیسه‌های دارای زیپ که در ابتدا به‌عنوان کیف Ziploc ساخته و به بازار عرضه شد، اکنون توسط تعدادی از شرکت‌ها تولید می‌شوند. مهر و موم محکم زیپ پلاستیکی با بستن قسمت داخلی کیسه به ورود رطوبت و هوا به حفظ مواد غذایی منجمد کمک می کند.

تفاوت بین کیسه های فریزر و کیسه های زیپ دار معمولی

با قرار دادن مواد غذایی در کیسه های فریزر و سپس فشار دادن یا بیرون راندن هوا از کیسه قبل از بستن زیپ، می توان از کهنه شدن یا خشک شدن سبزیجات سبز رنگ، تکه های گوشت و هر تعداد مواد غذایی جلوگیری کرد. نتیجه این است که مواد غذایی که معمولاً نمی‌توانستند بیش از چند روز در فریزر نگهداری شوند، اکنون می‌توانند هفته‌ها یا ماه‌ها نگهداری شوند.

در بررسی تفاوت این دو باید ابتدا تشابه آنها را بگوییم که از نظر کلی کیسه های فریزر و کیسه های زیپ دار هر دو از  جنس پلاستیک بادوام ساخته شده اند و معمولاً نوع اندازه و ابعاد مشابهی دارند و فقط یک تفاوت عمده میان این دو محصول وجود دارد و آن ضخامت پلاستیک استفاده شده است.

با توجه به ضخامت این دو محصول، کیسه های زیپ دار به علت دارا بودن ضخامت بالاتر، برای نگهداری مواد غذایی در زمان طولانی انتخاب مناسبی به شمار می روند.

تفاوت عمده دیگری که بین این دو محصول وجود دارد این است که کیسه فریزر در دمای بالا پاره نمی شود و بنابراین کیفیت مواد غذایی خراب نمی شود، اما یسه های زیپ دار به علت ضخامت بالایی که دارند ممکن است در دمای بالا پاره شوند و یا ترک بخورند و موادغذایی خراب شود.

یک تفاوت دیگر این است که کیسه های زیپ دار استفاده محدودی دارند ولی کیسه های فریزر را می شود برای مصارف مختلف مانند نگهداری تنقلات در کابینت و... به کار برد.

فیلجون تولید انواع کیسه فریزر در ابعاد و وزن های مختلف را در برنامه خود اضافه کرده و برای استعلام قیمت کیسه فریزر یک کیلویی می توانید با شرکت تماس بگیرید.

فیلجون  همچنین تولید کننده انواع کیسه فریزر آسان مصرف ، کیسه فریزر رولی ، کیسه فریزر چسبی و ... است.

 


ثبت نظرنظرات

Default User Avatar Rosalind

Greetings, I think your website may be having web browser compatibility issues. When I take a look at your site in Safari, it looks fine however when opening in Internet Explorer, it's got some overlapping issues. I just wanted to give you a quick heads up! Other than that, great website! Top Site Info (Margaret)