علت رنگبندی و موارد مصرف کیسه زباله

کیسه زباله یا آستر زباله یک کیسه پلاستیکی یکبار مصرف است که برای نگهداری مواد زائد استفاده می شود. آنها عمدتاً از پلاستیک برای استفاده بادوام و کارآمد ساخته می شوند و حتی در رنگ های مختلف تولید می شوند. جدا از این ایده معمول که آنها فقط برای سازماندهی زباله ساخته می شوند، همچنین خوب است بدانید که می توانند هر ماده دیگری را در خود نگه دارند و رنگ های متفاوت آنها نشان دهنده استفاده از آنها است.

موارد مورد استفاده

کیسه های زباله شاید یکی از معدود چیزهایی باشد که هر روز به سختی متوجه آن می شویم، مگر اینکه در خانه تمامشان کنیم و اهمیت آن را درک کنیم. آنها راه حلی همیشه دوستانه برای دفع مناسب زباله های روزانه خانگی مانند زباله های مواد غذایی یا کثیفی هستند. اما آنها نه تنها برای زنان خانه دار، خدمتکاران و یا سرایداران مفید هستند، بلکه برای مصارف صنعتی و تجاری برای حمل زباله و حفظ محیطی تمیز در اطراف نیز به همان اندازه مهم هستند.

از سطل زباله برای پوشاندن داخل سطل های زباله استفاده می شود تا از محاصره داخل سطل زباله توسط زباله جلوگیری شود. هنگامی که کیسه پر از زباله است، می توان آن را از طریق لبه های آن با بالا کشیدن و بستن آن با نخ بسته کرد تا از تماس با مواد زائد جلوگیری شود و بوی آن به حداقل برسد.

جدا از بسته بندی زباله،دیگر موارد مصرف کیسه زباله برای نگه داشتن برگ های خشک شده حیاط، لباس های کهنه مناسب برای هدیه دادن و اسباب بازی هایی که باید مهر و موم شوند نیز مفید است. در بیرون، این کیسه‌های سطل زباله می‌توانند کاغذهای خرد شده دفتر، ضایعات پزشکی بیمارستان‌ها و ظروف یکبار مصرف رستوران‌های فست فود را در خود جای دهند.

رنگ ها

کیسه های زباله یا آستر زباله معمولاً در اندازه ها و ضخامت های مختلفی برای سطل زباله در هر اندازه ای وجود دارند، اما همچنین قابل توجه است که در رنگ های مختلف وجود دارند. با این حال، این رنگ ها فقط برای اینکه سطل زباله از نظر زیبایی برای چشم خوب به نظر برسند ساخته نشده اند. رنگ‌ها همچنین به‌عنوان نشانه‌هایی برای سازمان‌دهی زباله‌هایی که قرار است داخل آن باشد، عمل می‌کنند.

 

در اینجا معانی رنگ کیسه های زباله که در اطراف می بینیم آمده است. بنابراین دفعه بعد که آن زباله ها را رها می کنیم، می دانیم که آنها را به درستی کجا قرار دهیم:

1. مشکی – به طور کلی برای زباله های غیر قابل تجزیه زیستی و غیر عفونی مانند قوطی های پلاستیکی، فوم های پلی اتیلن، بسته بندی آب نبات و غیره است.

2.سبز - برای مواد زیست تخریب پذیر مانند غذاهای باقی مانده، پوست سبزیجات و میوه، برگ ها، شاخه ها و غیره است.

3.قرمز - معمولاً در بیمارستان ها برای زباله های خطرناک زیستی مانند سرنگ با خون، لوله های آزمایش، زباله های انسانی و غیره استفاده می شود.

4. آبی – معمولا برای مواد صنعتی مانند شیشه، پلاستیک های سنگین و غیره استفاده می شود.

5.شفاف– معمولاً برای نگهداری محصولات قابل بازیافت مانند قوطی، بطری، کاغذ مقالات چاپ مجدد رایگان و غیره استفاده می شود.

 

 

 


ثبت نظرنظرات