فرایند تولید نایلون حبابدار بسته بندی

جدا از کاربردهای نایلون حبابدار بسته بندی در بسته بندی، بسیاری از ما دوست داریم حباب ها را بترکانیم  این یک راه عالی برای از بین بردن استرس است. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط سازندگان نایلون حبابدار بسته بندی در سال 2012، گفته می شود که یک دقیقه ترکاندن حباب بسته بندی همان چیزی است که یک جلسه 30 دقیقه ای ماساژ، باعث کاهش استرس می شود.

اما پوشش های حباب دار چگونه اختراع شدند؟ و چگونه تولید می شود؟ برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

نایلون حبابدار بسته بندی چگونه اختراع شد؟

آیا تعجب خواهید کرد اگر بدانید که  نایلون حبابدار بسته بندی که برای بسته بندی اختراع نشده اند؟ بله، این درست است. در ابتدا روکش های حباب دار به گونه ای طراحی شده بودند که کاغذ دیواری بافت دار باشند.

در سال 1957، یک مهندس آمریکایی به نام آلفرد فیلدینگ و مارک چاوانز، که شیمیدان سوئیسی بود، گرد هم آمدند تا نوع منحصر به فردی از دکوراسیون دیوار را تولید کنند. یک کاغذ دیواری لمسی سه بعدی که تمیز کردن آن آسان و جذاب خواهد بود. بنابراین برای اولین بار، در هاوترون، نیوجرسی، دو تکه پرده پلاستیکی  را از طریق یک دستگاه آب بندی حرارتی روی هم قرار دادند و منجر به یک ورقه پلاستیکی با حباب های هوا شد. اما این ورق پلاستیکی بافت به خوبی در بازار پذیرفته نشد زیرا اکثر مردم آن را به عنوان تزئین دیوار دوست نداشتند. بنابراین، ایده فروش کاغذ دیواری شکست خورد.

نحوه اختراع نایلون بسته بندی

سپس آنها به فکر استفاده از نایلون حبابدار بسته بندی برای سایر برنامه ها افتادند و هر دو شرکتی به نام "Sealed Air Corporation" با نام تجاری Bubble Wrap راه اندازی کردند و این یک برند تجاری ثبت شده است. در طول این مدت، آنها برای چندین حق ثبت اختراع در مورد تجهیزات و فرآیند مورد نیاز برای ساخت این پوشش حبابدار درخواست کردند.

و در نهایت متوجه شدند که این ورق های پلاستیکی سبک وزن و دارای خواص عایق خوبی هستند، بنابراین سعی کردند این ورق های پلاستیکی را به عنوان عایق گلخانه به بازار عرضه کنند. اما حتی آنجا هم کار نکرد.

سرانجام، پس از سه سال، در سال 1959، یکی از افراد بازاریابی این شرکت به نام فردریک باورز ایده ای برای استفاده از آن به عنوان یک ماده بسته بندی پیدا کرد. اما آنها در این فکر بودند که برای کدام محصول باید از آن استفاده کنند.  بنابراین فردریک به IBM رفت و ایده استفاده از بسته بندی حباب دار را به عنوان یک ماده بسته بندی برای حمل و نقل ایمن مطرح کرد. و آی‌بی‌ام آن را پسندید، و به این ترتیب، آی‌بی‌ام اولین مصرف‌کننده بزرگ Bubble Wraps بود. بنابراین می‌توان گفت که حباب‌ها انقلاب بزرگی در صنعت کشتیرانی و تجارت الکترونیک ایجاد کردند.

نایلون حبابدار بسته بندی چگونه تولید می شود؟

فرآیند تولید نایلون حباب دار از رزین های ریز شروع می شود و به رول های بزرگ حبابی ختم می شود. چگونه همه این اتفاق می افتد؟ در اینجا کل فرآیند در مراحل زیر است:

ابتدا با انواع مختلف رزین شروع می شود. رزین های ریز پلی اتیلن (پلاستیکی) به شکل مهره هستند و فقط به اندازه شن نخودی هستند. رزین ها به صورت گلوله ای تولید می شوند و هر کدام از آنها خواص متفاوتی دارند. نایلون به آن استحکام می بخشد و رزین فلکس ماده ای را با چسبی که برای ساختن حباب لازم است فراهم می کند.

گلوله های رزین به داخل اکسترودر خلاء می شوند. که یک استوانه بلند با یک پیچ در داخل آن است که در تمام طول آن قرار دارد.

نوارهای گرم شده اکسترودر را برای دماهای بین 450 تا 512 درجه گرم می کنند. فرآیند گرم کردن قبل از ورود رزین اتفاق می‌افتد. سپس پیچ در داخل بشکه می‌چرخد و گرمای بیشتری ایجاد می‌کند و بنابراین رزین ورودی را به یک مایع ذوب می‌کند. و سپس مایع خارج از سیلندر فشرده می شود. بنابراین دو ورقه روی هم از فیلم پلاستیکی را تشکیل می دهد.

تولید نایلون حبابدار بسته بندی

و سپس یک درام وجود دارد که سوراخ هایی در آن سوراخ شده است. بنابراین یک لایه از فیلم به دور این درام پیچیده شده و به آن مکش وارد می شود. بنابراین یک شبکه از فیلم به سوراخ هایی کشیده می شود که شکل حباب ها را تشکیل می دهند. به طور کلی، قطر حباب از 6 میلی متر تا 25 میلی متر است.

بعداً فیلم دوم روی فیلم قبلی لمینت می شود تا هوا در داخل حباب ها به دام بیفتد.

در نهایت، ورق های حباب دار تمام شده را دریافت می کنیم که 48 اینچ طول دارند و سپس از طول و عرض بریده می شوند. همچنین در هر 12 اینچ سوراخ می شود تا هنگام استفاده از آن برای مصرف کنندگان آسان شود.

و سپس بررسی های کیفی انجام می شود، رول و بسته بندی می شود و آماده ارسال به انبارها می باشد تا بتوانید از سایت مورد نظر خریداری کنید.

چگونه می توان از نایلون حبابدار بسته بندی تولید شده استفاده کرد؟

متداول ترین سوالی که در مورد نایلون حبابدار بسته بندی پرسیده می شود این است که "آیا حباب باید داخل باشد یا بیرون؟". پاسخ این است که برای حداکثر کارایی باید حباب ها را در داخل آن قرار دهید، یعنی نزدیک به آیتم باشد تا جلوه بالشتکی بیشتری داشته باشید. درعوض، اگر حباب ها به سمت بیرون قرار گیرند، ممکن است در حین حمل و نقل پاره شوند و خطر آسیب به محصول را افزایش دهند.

بهترین بخش بسته بندی حباب دار این است که آنها به اشکال مختلف در دسترس هستند، مانند کیسه های حباب دار، ورق های بسته بندی حباب دار و غیره. استفاده از کیسه های حباب دار بسیار راحت است و به راحتی بسته بندی می شوند زیرا مانند جیب هستند. 


ثبت نظرنظرات