مدت زمان تجزیه زباله در محیط زیست چقدر است؟ (طول عمر زباله در محیط زیست)

از اینفلوئنسرهای اینستاگرام گرفته تا ماشین‌های کوچکی که با برق کار می‌کنند تا نی‌های کاغذی بی‌پایانی که در نوشابه‌های گازدار ما حل شده‌اند، کمپین‌های آگاهی‌رسانی که همه ما را تشویق می‌کنند تا ردپای کربن خود را کاهش دهیم بسیار سخت است.

زباله واقعیت زندگی است. ما در عمل ساده زیستن زباله ایجاد می کنیم. واقعیت این است که یک فرد به طور متوسط ​​روزانه نزدیک به یک کیلوگرم زباله تولید می کند که این معادل بیش از 1800 پوند - تقریبا یک تن - زباله برای هر نفر در سال است. اکنون بیش از هر زمان دیگری می دانیم که زباله های بیش از حد منجر به نگرانی های زیست محیطی جدی و غیرقابل برگشتی می شود. خوشبختانه، حتی هنگام خرید کیسه های زباله پلاستیکی، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کمک به تسهیل زندگی دوستدار محیط زیست انجام دهید.

کاهش اثرات جهانی زباله برای همه امکان پذیر است: از یک صاحب خانه معمولی گرفته تا متخصصان تدارکات که موجودی را برای شرکت های بزرگ تضمین می کنند. صاحبان خانه می توانند از کیسه های زباله سازگار با محیط زیست در خانه استفاده کنند. کسب‌وکارها می‌توانند به برندهایی روی بیاورند که از بسته‌بندی‌های کمپوست‌پذیر و کم زباله استفاده می‌کنند.

برای نسل‌ها، انسان‌ها زباله‌هایی را ایجاد و تولید می‌کنند که راهی جز بازگشت به محیط طبیعی ندارند. تقریباً 300 میلیون تن زباله جامد تنها در ایالات متحده در سال تولید می شود که بیشتر آنها در محل های دفن زباله و آبراه ها وارد  می شوند. متأسفانه، مواد امروزی ممکن است چندین دهه طول بکشد تا منابع تجدید ناپذیر را تجزیه کنند. 

کاهش ردپای کربن از طریق سطل زباله

درک اینکه کدام مواد بسته بندی و گزینه های زباله برای محیط زیست بهترین هستند، اولین قدم در کاهش ردپای کربن شما از طریق تفکیک زباله هایی است که تولید می کنید. با این حال، چند گام آسان و مهم دیگر وجود دارد که می توانید برای کاهش تأثیر و جلوگیری از تغییرات آب و هوا و آلودگی انجام دهید.

کیسه های زباله قابل کمپوست (نه زیست تخریب پذیر) را انتخاب کنید. این کیسه ها از مواد طبیعی ساخته شده اند که به مرور زمان کمپوست می شوند. اما یک هشدار کلیدی وجود دارد: هنگام خرید کیسه های زباله سازگار با محیط زیست، حتما به برچسب ها توجه کنید! بر خلاف کیسه های زباله زیست تخریب پذیر، کیسه های کمپوست تنظیم شده و از موادی ساخته می شوند که به مرور زمان به کمپوست تبدیل می شوند و از نظر محیطی بسیار ایمن تر می شوند. به عبارت دیگر، کیسه های زباله قابل کمپوست دارای استانداردهای صنعتی است که مورد تایید دولت است.

فقط به دنبال تعیین گواهی BPI باشید (از موسسه محصولات زیست تخریب پذیر)، که اطمینان شما از این است که کیسه های زباله قابل کمپوست شما همان کاری را که ادعا می کنند انجام می دهند - یعنی مواد قابل کمپوست را فعال می کنند، مانند کاهو، آسیاب قهوه، پوست آجیل، بریده ها و برگ های حیاط، برای کمپوست طبیعی.

آلایندگی محیط زیست با زباله های مختلف

کمپوست کردن مواد غذایی و زباله های محوطه را در نظر بگیرید - کمپوست شامل بازگرداندن مواد آلی به زمین طبیعی برای غنی سازی خاک است. هنگامی که این تمرین به درستی انجام شود، به شما امکان می دهد انواع غذای طبیعی و ضایعات حیاط - پوست میوه، ضایعات سبزیجات، برگ ها، غذای خشک حیوانات خانگی، تکه های گیاهان، آجیل، دانه ها و موارد دیگر - را به یک کود گیاهی غنی کننده تبدیل کنید که می توانید از آن استفاده کنید. برای بیشتر مواد غذایی و زباله خوشبختانه، یادگیری کمپوست نسبتاً آسان است و اکثر مردم می توانند بدون سرمایه گذاری هنگفت یک سطل کمپوست کوچک در حیاط، پاسیو یا بالکن خانه خود ایجاد کنند.

شیوه های دفع زباله های الکترونیکی  و استفاده مجدد تا آنجا که ممکن است - همه ما در زندگی روزمره خود به بازیافت عادت کرده ایم، به طوری که مانند طبیعت دوم شده است. اما برای اطمینان از اینکه بیشترین تأثیر را دارید، مهم است که مطمئن شوید که بازیافت را به درستی انجام می دهید. برداشتن گام‌های کوچک، مانند استفاده از کیسه‌های بازیافت با برچسب واضح در کسب‌وکارتان، کمک می‌کند تا مطمئن شوید که مواد قابل بازیافت در کارخانه بازیافت به‌جای دفن زباله جمع می‌شوند.

به قوانین شهرداری یا شرکت زباله خود توجه کنید، زیرا همه خدمات همه مواد را بازیافت نمی کنند. برای مثال، اگر شهر شما شیشه بازیافت نمی‌کند، ممکن است بخواهید زباله‌های شیشه‌ای خود را جدا نگه دارید و آن‌ها را به مکانی که در آن پذیرفته شده است ببرید.

به دنبال بسته‌بندی قابل کمپوست باشید - همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کیسه‌های زباله قابل کمپوست راهی عالی برای اطمینان از اینکه شما در افزایش انبوه زباله‌های دیر تجزیه در محل‌های دفن زباله و اقیانوس‌های ما نقشی ندارید. این را هنگام خرید مواد مصرفی در نظر داشته باشید، زیرا بسیاری از شرکت ها به بسته بندی مواد غذایی، نوشیدنی ها و حتی لوازم آرایشی در بسته بندی های کاملاً قابل کمپوست روی آورده اند. مانند کیسه های پلاستیکی، کمپوست پذیری در بسیاری از موارد بهتر از زیست تخریب پذیر است، زیرا بسته بندی کمپوست پذیر تقریباً در هر محیطی خراب می شود و به امکانات خاصی نیاز ندارد.

الیاف طبیعی را بخرید و بپوشید - همانطور که از نمودار بالا می بینید، الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم بسیار سریعتر از الیاف مصنوعی مانند نایلون تجزیه می شوند. الیاف طبیعی همچنین تأثیر ظریف تری بر محیط زیست دارند زیرا در طول تولید به مواد شیمیایی یا آب زیادی نیاز ندارند. برای دوستدار محیط زیست ترین انتخاب، لباس های پشمی یا پنبه ای ارگانیک را انتخاب کنید که با حداقل مواد شیمیایی مضر ساخته شده اند.

از برندهای «Zero Waste» خرید کنید - چیزی به نام زندگی بدون زباله وجود ندارد - حداقل هنوز. با این حال، برخی از شرکت ها از طریق محصولات کم ضایعات که ضایعات را کاهش داده و بسته بندی را به طور کلی حذف می کنند، در حال تلاش برای رسیدن به آن هستند. برای مثال، می‌توانید ضایعات بطری شامپو را با تغییر به یک نوار شامپو، شبیه به یک تکه صابون، از بین ببرید. یکی دیگر از مثال‌های خوب برای مصرف کم زباله، استفاده از تیغ‌های قابل استفاده مجدد به جای استفاده از تیغ‌های یکبار مصرف است.

مواد انتخابی باشید - متوجه شوید که همه زباله ها برابر نیستند. - همه زباله ها به یک اندازه ایجاد نمی شوند یا آسیب نمی بینند. زباله هایی که بیشترین آسیب را برای محیط زیست ما دارند، زباله هایی هستند که دیرتر تجزیه می شوند. این به این دلیل است که در یک محیط طبیعی در حالت غیر طبیعی باقی می‌ماند و به دلیل اینکه حاوی سموم و مواد شیمیایی مضری است که در نهایت پس از تخریب وارد جو می‌شوند.

نگاهی به طول عمر انواع خاصی از زباله‌ها می‌تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام محصولات دوستدار محیط زیست هستند و کدام یک برای سیاره زمین عالی نیستند.

طول عمر تجزیه زباله ها در محیط زیست

کاغذ: 2 تا 6 هفته - به طور طبیعی تجزیه می شود، به دلیل اینکه آنها معمولاً از مواد گیاهی ساخته می شوند، کاغذ و مقوا از سریع ترین محصولاتی هستند که در محل دفن زباله تجزیه می شوند. بعلاوه، آنها بسیار قابل بازیافت هستند و می توان آنها را مجددا استفاده کرد و در طی سالیان متمادی به محصولات جدید تبدیل کرد و آنها را در میان مواد سازگار با محیط زیست برای بسته بندی و کالاهای مصرفی قرار داد. برای گزینه ای حتی سازگارتر با محیط زیست، محصولات کاغذی را انتخاب کنید که حداقل تا حدی با استفاده از مواد بازیافتی ساخته شده اند (اغلب به عنوان ضایعات پس از مصرف در کاغذ برچسب گذاری می شوند).

غذا: 1 ماه تا 2 سال - برخلاف تصور رایج، همه ضایعات غذا بلافاصله پس از انداختن آنها در سطل کمپوست تجزیه نمی شوند. در واقع، چند ماه ضایعات مواد غذایی طول می کشد تا تجزیه شوند. به عنوان مثال، پوست موز ممکن است تا دو سال طول بکشد تا کاملاً تجزیه شود. از سوی دیگر، ضایعات مواد غذایی، مانند سبزی های هویج یا هسته سیب شما، ممکن است تنها چند هفته طول بکشد تا به طور کامل تجزیه شوند. همه اینها نامزدهای عالی برای توده کمپوست حیاط خلوت شما هستند.

آلومینیوم: 200 تا 500 سال - آلومینیوم یک ماده مقاوم و قابل بازیافت است که می تواند تا چند صد سال در محل دفن زباله یا آب باقی بماند. این امر آن را برای نگهداری مواد غذایی پایدار، نوشابه، آبجو، رنگ، مواد شیمیایی و سایر مایعات مطلوب می کند، اما پردازش به موقع محیط طبیعی را دشوار می کند. از آنجایی که آلومینیوم قوی‌تر و سبک‌تر است، به سرعت جایگزین قلع در بسته‌بندی می‌شود، اما قلع ممکن است کمی برای زمین بهتر باشد، زیرا عمر آن کمی کوتاه‌تر در حدود 50 تا 100 سال است.

شیشه: 1 میلیون سال - یکی از بهترین و بدترین چیزها در مورد شیشه این است که برای همیشه دوام می آورد. در واقع، اداره خدمات محیطی نیوهمپشایر گزارش می دهد که ممکن است یک میلیون سال طول بکشد تا یک بطری شیشه ای به طور کامل شکسته شود. به همین دلیل است که مصنوعات شیشه ای 4000 ساله از مصر باستان وجود دارد که هنوز هم سالم هستند

مدیریت صحیح زباله

مجموع بسیاری از تغییرات کوچک می تواند تأثیر زیادی داشته باشد - و مدیریت زباله نیز تفاوتی ندارد. فرقی نمی‌کند به دنبال کیسه‌های زباله 55 گالنی برای بازیافت باشید، کیسه‌های قابل کمپوست یا کیسه‌های با کیفیت بالاتر برای جلوگیری از استفاده مضاعف از پلاستیک، فیلجون محصولاتی را برای کمک به مدیریت زباله‌ها و بهترین نیت شما برای کاهش کربن ارائه می‌دهد.شیوه مناسب برای دفع زباله های الکترونیکی مثل باتری برد و پیل ها  و در جاهایی که زباله ها توسط ماموران شهرداری جابه جا نمیشود چه باید کرد را در ادامه خواهیم آورد.


ثبت نظرنظرات