جادوی پلاستیک در آشپزی

مزیت استفاده از کیسه های پلاستیکی، بسته بندی و سایر مواد پلاستیکی ایمن ساخته شده به اندازه مایکروویو در خانه ها و رستوران ها رایج شده است.

دائماً با انواع تاکتیک‌های ترساندن در مورد تأثیرات نامطلوب اجاق مایکروویو که آن را از آشپزخانه من دور نگه می‌داشت بمباران می‌شدیم. همین امر در مورد بطری های پلاستیکی نوشابه و کیسه های پلاستیکی پخت و پز نیز صادق بود، با این حال، با بررسی دقیق مارک ها و انواع پلاستیکی که از آنها ساخته شده اند، اکثر دانشمندان موافق هستند که پخت و پز با پلاستیک بی خطر است.

کیسه های فر

کیسه های پلاستیکی فر برای پخت و پز بیش از پنجاه سال است که وجود دارد. 

بسیاری از مردم با این باور اشتباه بزرگ شده اند که نباید هر چیزی که از پلاستیک ساخته شده است را در فر قرار دهید. وقت آن است که از این فرض نادرست عبور کنیم و شگفتی های استفاده از پلاستیک در آشپزی را درک کنیم و از آن بهره ببریم. اکثر کیسه های فر که امروزه در فروشگاه های معتبر به فروش می رسند توسط FDA تایید شده اند به این معنی که حاوی مواد شیمیایی خطرناکی مانند BPA نیستند. با دانستن اینکه این کیسه های تایید شده در صورت استفاده صحیح از آنها آتش نمی گیرند و به غذای شما آسیب نمی رسانند، .

چه فلفل، چه سوپ یا گولش مجارستانی، می‌توانید صبح زود مواد را در ظرف غذا قرار دهید، به سر کار بروید و عصر به خانه بیایید و عطری دلپذیر و شامی خوشمزه داشته باشید. رفتن از مدرسه یا محل کار با بوی شام تازه درست شده در یک ظرف، دل خانواده شما را گرم می کند.

کیسه های مخصوص قابلمه برای هر سایز ظروف وجود دارد و درست مانند کیسه های زباله، مطمئناً یافتن اندازه مناسب برای هر دیگ سفالی راحت است. من شخصاً چندین اندازه از این وسیله گرانبها را دارم،

آشپزی Sous Vide

Sous Vide

برای کسانی از شما که خبره استیک دنده ای هستید، می دانید که نمی توانید یک استیک با کیفیت رستورانی در خانه خود درست کنید. یا می توانید؟ من همیشه به این فکر کرده ام که چگونه یک رستوران موفق می شود استیک را از بیرون ترد و از درون لطیف کند. اگر من یک استیک را روی گریل بیرون از منزل یا زیر جوجه‌های گوشتی فر جدیدم بپزم، باید بسیار مراقب باشم که زیاده روی نکنم و دوست دارم استیکم به خوبی پخته شود.

Sous vide که در زبان فرانسوی به معنای زیر خلاء است، فرآیندی است که مواد غذایی را با خلاء در یک کیسه پلاستیکی می‌بندند و آن را تا اندازه دمای آب داغ می‌پزند. چنین تکنیکی آنقدر منحصر به فرد است که نمی توان آن را در هیچ روش پخت دیگری کپی کرد. پخت و پز با یک اجاق گاز دقیق در یک قابلمه آب شروع می شود و دما و تایمر را بر اساس ترجیحات آماده سازی شخصی خود تنظیم می کند. سپس غذا را در یک کیسه قابل مهر و موم قرار داده و به کنار قابلمه می بندند. بعد از زمان دقیق پخت، تکه گوشت را با کباب کردن، کباب کردن یا تفت دادن تمام می کنید. این فرآیند به غذا یک لایه بیرونی ترد اضافه می دهد.

پخت و پز Sous vide بسیار متفاوت از پخت و پز سنتی است زیرا شما کنترل دقیقی بر میزان دقیق گرما و دما خواهید داشت. با طبخ سنتی، گاهی قسمت بیرونی گوشت بیش از حد پخته می شود، اما مرکز آن نیم پز می شود. هنگام پختن بیش از حد غذا، طعم آن از بین می رود و در نهایت یک قوام خشک جویدنی خواهید داشت.

دمای فرها یا کباب پزها در نوسان است. اگر دمای 400 را در گریل بیرونی خود حفظ می کنید، به محض اینکه آن را باز می کنید، دما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و چه کسی نمی خواهد گهگاهی هنگام پختن در یک گریل سرپوشیده به آن نگاهی بیندازد؟

اگر به دنبال کیسه های مخصوص پخت و پز سوس وید هستید، به کیسه پلاستیکی قابل اعتماد خود نگاه نکنید. تا زمانی که کیسه فاقد BPA باشد، برای آشپزی شما بی خطر است. کیسه های فریزر قطعا به اندازه کافی برای پخت و پز سوسیس قوی هستند. اگر اهل چسباندن کیسه های سوس وید حرفه ای هستید، کیسه های خاصی برای پخت و پز سوس وید فروخته می شود، به عنوان مثال، کیسه های سیلیکونی قابل استفاده مجدد Stasher به طور خاص برای این نوع لوازم ساخته شده اند.

پوشش پلاستیکی در فر؟

پوشش پلاستیکی در فر؟

من یک کتاب آشپزی دوست داشتنی دارم با عنوان دستور العمل های مخفی رستوران که دستور العمل های محرمانه برخی از رستوران های معروف را در اختیار شما قرار می دهد. در حین بررسی دستور پخت دنده های کوتاه، وقتی متوجه شدم که بعد از ریختن سس خصوصی روی دنده ها به شما دستور داده شده تا کاغذ پخت را با یک لایه پلاستیکی دولایه بپوشانید، سپس پوشش پلاستیکی را با دو لایه فویل آلومینیومی بپوشانید. " آیا آن بخشنامه را درست خواندم؟ چگونه می توانید از پوشش پلاستیکی در فر برای لمس آن دنده های گران قیمت استفاده کنید؟ شاید دستور پخت دمای فر را بسیار پایین می خواهد؟ دنده ها به مدت سه ساعت با دمای 300 درجه فارنهایت پخته می شوند و در پایان پخت به 375 درجه فارنهایت می رسند، بنابراین دما نسبتاً پایه است. این همان اصل استفاده از رنگ قهوه ای در کیسه است. هیچ چیز به خوبی پلاستیک نیست که مرغ یا گوشت شما را تا این حد مرطوب و خوشمزه نگه دارد. آن را امتحان کنید و به من بگویید چه اتفاقی می افتد.

کلمات پایانی

برای سرزنده ماندن در سنین بالا، ضروری است که ما پذیرای ایده های جدید باشیم، و منظور من فقط سوشی و کینوآ نیست. مفروضاتی که از زمانی که جوان تر هستیم، گاهی اوقات باید در زمان های بعدی زندگی مان مورد بررسی قرار گیرند. برخی از ما تا زمانی که چاره ای نداشتیم از تغییر بطری های شیشه ای نوشابه به پلاستیک خودداری کردیم. با توجه به افکار عمومی گذشته به ما توصیه شده بود که هرگز در ظروف پلاستیکی چیزی نخوریم یا ننوشیم. این ایده تقریباً 360 درجه تغییر کرده است و برخی از ما به طور انحصاری از کارد و چنگال، ظروف و فنجان های پلاستیکی استفاده می کنیم. برای بسیاری از ما منطقی است که تمیزی پلاستیک بیشتر از دلیلی است که ما فقط بطری های شیشه ای استریل شده نوشابه می خواهیم. بسیاری از ما امروزه از استفاده مجدد از بطری احتیاط می کنیم حتی اگر کاملا ضد عفونی شده باشد.

کیسه های فر، کیسه های سفالی و سوسیس فرانسوی از جمله روش های کاربردی و خوشمزه استفاده از پلاستیک در آشپزی است. برای ما که از استیک آبدار و دنده های آبدار لذت می بریم، هیچ چیز به اندازه پلاستیک کاربردی نیست. تا زمانی که از کیسه یا بسته بندی پلاستیکی با نام تجاری معتبر استفاده می کنید، مطمئن باشید که استفاده از آنها بی خطر است زیرا مواد شیمیایی که با آن ساخته شده اند به داخل غذا نفوذ نمی کنند و این امر پخت و پز در پلاستیک را ایمن می کند. در عوض، شما یک رستوران با کیفیت و خوش ذوق خواهید داشت که خانواده و دوستانتان را برای بیشتر التماس نگه می دارد. اگر فکر می کنید ممکن است با شنیدن جادوی پلاستیک خاموش شوند، بگذارید راز ما باشد.


ثبت نظرنظرات