اتفاقات ناشی از گذاشتن فویل در مایکروویو

گذاشتن فویل در مایکروویو : توصیه می کنیم فقط اقلام غیر فلزی را در مایکروویو خود قرار دهید. از ظروف مایکروویو برای گرم کردن غذا و از حوله های کاغذی یا نایلون برای پوشاندن غذا در هنگام قرار گرفتن در مایکروویو استفاده کنید.

اگر نیاز دارید که روکش فویل آلومینیومی یا ظرف آلومینیومی را در مایکروویو قرار دهید، ابتدا دفترچه راهنمای کاربر مایکروویو خود را بخوانید تا ببینید آیا نکات یا هشدارهای اضافی دارد یا خیر.

آیا می توانید فویل آلومینیومی را در مایکروویو قرار دهید؟

اگر تا به حال به شما گفته شده که فویل آلومینیومی را در مایکروویو خود قرار ندهید، این مقاله برای شما مناسب است. احتمالاً داستان هایی شنیده اید و ویدیوهای ویروسی از ذوب سینی های فویل و انفجار توپ های فویل دیده اید. ممکن است متقاعد شده باشید که آلومینیوم در مایکروویو بهترین راه برای خنثی کردن برنامه های آشپزی شما است.

امروز، ما قصد داریم در مورد روش های ایمن برای قرار دادن ظروف آلومینیومی و بسته بندی فویل در مایکروویو صحبت کنیم. ما متوجه خواهیم شد که وقتی آلومینیوم را در مایکروویو قرار می دهید واقعاً چه اتفاقی می افتد و خواهیم دید که آیا می توانیم از این قدرت قلع استفاده کنیم یا ارزش زحمت را ندارد.

چرا ممکن است بخواهید فویل آلومینیومی را در مایکروویو قرار دهید؟

اگر به اطراف نگاه کنید، به نظر می رسد آلومینیوم در همه جا وجود دارد. این عنصر فراوان ترین عنصر در پوسته زمین است که 8 درصد از کل جرم آن را تشکیل می دهد.

همچنین به وفور در اطراف پوسته‌های پیتزا یافت می‌شود و درصد عظیمی از ظروف بسیاری از پیتزاهای منجمد را تشکیل می‌دهد. می‌توانید آن را در بشقاب‌های پای، کیک‌ها، گیره‌های بوقلمون، کیسه‌های ذرت بو داده و درب کارتن سوپ پیدا کنید.

فویل آلومینیومی سبک، محکم و به راحتی شکل می گیرد. این باعث می‌شود که آن را به یک ابزار همه‌منظوره کوچک بی‌نقص تبدیل کنید که می‌توانید تقریباً با هر چیزی که تصور کنید، تطبیق دهید.

در تجارت محصولات غذایی، تولیدکنندگان از فویل آلومینیومی در ظروف برای نگهداری مواد غذایی، برای گرم نگه داشتن غذا، در ظروف پخت برای کنترل جریان گرما و در بسیاری از مکان‌های دیگر استفاده می‌کنند.

آلومینیوم در یک ظرف پخت مایکروویو می تواند به بازتاب گرما به پوسته کمک کند تا تردتر شود. می توانید آن را در موارد زیر پیدا کنید

  • کباب تابه
  • بشقاب پای
  • قالب های نان
  • تابه های پای مرغ
  • قالب های لازانیا
  • قالب های کیک

ظروف مایکروویو با درب های جدا شونده اغلب یک حلقه آلومینیومی در اطراف لبه خود باقی می گذارند. این شامل ظروف مواد غذایی زیر است:

  • سوپ ها
  • خورش ها
  • کاسرول
  • رشته فرنگی فوری

همچنین ممکن است بخواهید از فویل آلومینیومی برای محافظت از قسمت‌هایی از یک ماده غذایی در برابر حرارت مایکروویو استفاده کنید و اجازه دهید قسمت اصلی بدون سوزاندن لبه‌ها گرم شود. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

قرار دادن فویل آلومینیومی در مایکروویو

هنگام مایکروویو کردن یک مرغ یا بوقلمون کامل از بال ها و پاها محافظت کنید
فقط روی پوسته پای را بپوشانید تا در حین گرم کردن مجدد نسوزد
محافظت از ژامبون
موارد دیگری که ممکن است بخواهید آلومینیوم را در مایکروویو قرار دهید عبارتند از:

گیرنده های آلومینیومی در کیسه های ذرت بوداده که اطمینان حاصل می کنند که هسته ها به طور یکنواخت و کامل باز می شوند
هنگامی که بوقلمون را در مایکروویو یخ‌زدایی می‌کنید، گیره‌ای که پاهای بوقلمون شما را روی هم نگه می‌دارد ممکن است آلومینیومی باشد و اگر پرنده شما یخ زده باشد، جدا کردن آن سخت است.
اگر غذایی که در مجاورت آلومینیوم است، با فویل در جایی در بسته بندی آن بخرید، ممکن است تعجب کنید که آیا می توانید آن را در ظرف اصلی اش در مایکروویو قرار دهید. آیا این کار بسیار ساده‌تر از صبر کردن تا گرم شدن فر یا برداشتن غذا و انتقال آن به یک ظرف قابل استفاده در مایکروویو نیست؟

آیا استفاده از فویل آلومینیومی در مایکروویو بی خطر است؟

مایکروویو فویل آلومینیومی می تواند ایمن باشد اگر درست از آن استفاده کنید. همچنین اگر مراقب نباشید می تواند به سرعت به یک کابوس تبدیل شود.

احتمالاً در تمام زندگی خود شنیده اید که مایکروویو فویل آلومینیومی خطرناک است و می تواند باعث آتش سوزی آشپزخانه شود. ما هم به اندازه شما متعجب شدیم که متوجه شدیم، طبق USDA، شما در واقع می توانید از آلومینیوم در مایکروویو استفاده کنید.

والدینتان به شما هشدار دادند که آلومینیوم را در مایکروویو قرار ندهید زیرا اشتباه گرفتن آن آسان است.

همان مایکروویوهایی که غذای شما را گرم می کنند از فلزات منعکس می شوند. این شامل دیواره های فلزی مایکروویو و همچنین هر فلزی که در مایکروویو قرار می دهید، از جمله فویل آلومینیومی است. کمی پرش بی ضرر است، اما جهش زیاد می تواند باعث ایجاد جرقه شود.

وقتی غذا را در مایکروویو می‌زنید، هرگز آن را با فویل یا فلز دیگر نپوشانید. بدون آب یا غذا برای جذب آنها، مایکروویوها به طور خطرناکی در اطراف جعبه حرکت می کنند. در نهایت، آنها به مگنترون مایکروویو شما برمی گردند.

هنگامی که یک مگنترون همان مقدار امواج مایکروویو را می گیرد که تولید می کند، می تواند به سرعت گرم شود و از هم بپاشد. مایکروویو کردن مواد غذایی کاملاً محافظ فویل، مانند کار با مایکروویو کاملاً خالی، راهی عالی برای خراب کردن دستگاه شما است.

از آنجایی که فویل آلومینیومی امواج مایکروویو را مسدود می‌کند، می‌توانید با خیال راحت از آن برای پوشاندن قسمت‌هایی از مواد غذایی که می‌خواهید از سوختن محافظت کنید، استفاده کنید. همیشه مطمئن شوید که سطح باز غذا بزرگتر از سطح فویل باشد و هرگز بیش از یک چهارم غذای خود را با فویل نپوشانید.

فرقی نمی‌کند کدام طرف فویل را بیرون بگذارید، طرف براق یا کدر آن خوب است. نوارهای فویل خود را خیلی نازک نبرید، در غیر این صورت آنها می توانند به آنتن هایی تبدیل شوند که مایکروویوها را متمرکز می کنند. همیشه از تکه های فویل پهن تر و طولانی تر از حدود یک اینچ مربع استفاده کنید.

از فویل صاف با کمترین چین و چروک استفاده کنید. چین و چروک های روی فویل نیز امواج مایکروویو را متمرکز می کند و می تواند باعث ایجاد جرقه شود. سعی کنید فویل را به صورت یکپارچه در اطراف غذا قالب بزنید بدون اینکه گوشه یا لبه بیرون بیاید.

شما می توانید محصولات غذایی را که در ظروف فویلی عرضه می شوند در مایکروویو قرار دهید. همیشه دستورالعمل های روی بسته بندی را دنبال کنید.

قبل از قرار دادن ظرف فویل در مایکروویو، مطمئن شوید که درب آن را بردارید. با درب فویل، مایکروویوها نمی توانند وارد ظرف شوند. با درب بسته، مایکروویوها فقط از بالا نفوذ می کنند. از ظروف عمیق تر از حدود 2 اینچ استفاده نکنید، در غیر این صورت ممکن است لایه بالایی قبل از داغ شدن لایه پایین خشک شود.

تا جایی که می توانید ظروف آلومینیومی یا قسمت های غذای بسته بندی شده با فویل را به وسط مایکروویو و حداقل یک اینچ دورتر از دیواره های فلزی مایکروویو قرار دهید. اگر صفحه گردان مایکروویو شما از فلز ساخته شده است، همیشه یک صفحه غیر فلزی زیر ظرف آلومینیومی یا روکش فویل قرار دهید تا فلز هرگز به فلز برخورد نکند.

اگر جرقه می بینید، به این معنی است که چیزی اشتباه است. مایکروویو را خاموش کنید، آلومینیوم را بردارید و به جای آن از ظرف مخصوص مایکروویو استفاده کنید.

اگر فویل را در مایکروویو قرار دهید چه اتفاقی می افتد؟

در نگاه اول، اجاق مایکروویو شما می تواند مانند یک فناوری بیگانه به نظر برسد. درک آنها در واقع بسیار آسان است.

مایکروویوها امواج رادیویی الکترومغناطیسی هستند. آنها دارای طول فرکانس مشخصی هستند که معمولاً حدود 2.5 گیگاهرتز است که به چربی ها، قندها و آب اجازه می دهد به راحتی آنها را جذب کنند. این فرکانس از فلزات نیز منعکس می شود اما مستقیماً از بیشتر سرامیک ها، پلاستیک ها و شیشه عبور می کند.

به همین دلیل است که می توانید غذا را در ظروف قابل مایکروویو گرم کنید اما نه در ظروف فلزی در بسته.

آیا می توانید کیسه های زیپلاک را در مایکروویو قرار دهید؟

آیا می توانید کیسه های زیپلاک را در مایکروویو قرار دهید؟

قطعات ضخیم فلز، مانند دیواره های مایکروویو، این امواج را به طور موثری منعکس می کنند، مانند آینه که نور را منعکس می کند. با این حال، قطعات نازک فلز می توانند توسط جریان های الکتریکی در این امواج اشباع شوند، گرم شوند و شروع به جرقه زدن کنند.

فلزات با چین و چروک، خمیدگی یا لبه های تیز مشکل بزرگ تری هستند. خمیدگی ها و چین و چروک ها میدان های الکترومغناطیسی را در یک مکان متمرکز می کنند که به سرعت منجر به گرم شدن بیش از حد و ایجاد جرقه می شود. هرچه چین و چروک تیزتر باشد، واکنش سریعتر است.

لبه‌های تیز، مانند گوشه‌های یک نوار فویل یا نقاط یک چنگال، این میدان‌ها را از همه بهتر متمرکز می‌کنند. آنها می توانند الکتریسیته زیادی جمع آوری کنند که میدان حاصل به اندازه ای قوی شود که الکترون ها را از مولکول های هوای مجاور جدا کند. به این یونیزاسیون می گویند و جرقه های خطرناکی که شما شروع به دیدن خواهید کرد، قوس الکتریکی نامیده می شوند.

اگر فقط یکی از آن جرقه ها به چیزی قابل اشتعال برخورد کند، می توانید در نهایت با یک مینی چرنوبیل در مایکروویو خود مواجه شوید.

احتمالاً مقداری فویل باعث منفجر شدن مایکروویو شما نمی شود، اما فقط یک جرقه برای شروع آتش لازم است. اگر از فویل در مایکروویو خود استفاده می کنید، مهم است که مراقب آن باشید.

یک آتش کوچک می تواند یک کیسه پاپ کورن را از بین ببرد. یک آتش سوزی کوچک که نادیده گرفته می شود می تواند به یک آتش سوزی بزرگ تبدیل شود و مایکروویو، آشپزخانه یا کل خانه شما را نابود کند.

سخن پایانی در خصوص گذاشتن فویل در مایکرویو

مایکروویو کردن فویل آلومینیومی اگر با دقت و کم از آن استفاده کنید، می تواند به ابزار مهم دیگری در جعبه ابزار آشپزخانه شما تبدیل شود.

فقط از فویل صاف در مایکروویو خود استفاده کنید و از چین و چروک و لبه های تیز خودداری کنید. فقط بخش های کوچکی از غذای خود را با فویل بپوشانید و مطمئن شوید که سطح فویل از سطح غذا بزرگتر نباشد.

ظروف فویل می توانند خوب باشند، اما هرگز از ظرف فویلی با درب فویل استفاده نکنید. تمام اقلام آلومینیومی را از دیواره های مایکروویو خود دور نگه دارید و هرگز اجازه ندهید فلز را لمس کند.


ثبت نظرنظرات