شیوه غذا خوردن سر سفره چگونه باید باشد؟

آداب غذا خوردن سر سفره

ابتدا بیایید ببینیم آداب غذا خوردن سر سفره یا روی میز کدام یک بهتر است. از ابتدای فرهنگ و تمدن ایرانی، غذا نزد ما اهمیت بسزایی داشت و سنت و آموزه های دینی درخصوص غذا خوردن داریم.  البته در چند سال اخیر این فرهنگ تغییرات چشمگیری داشته و خیلی از رسومات و آداب ایرانی ها در حال تغییر است. خیلی ها همیشه از خود می پرسند بالاخره کدام یک غذا خوردن روی میز یا سر سفره بهتر است و مزایای کدام یک برای سلامتی بیشتر است.

کارشناسان برای هر دو روش مزایا و معایبی را ذکر کرده اند و در بیشتر کشورهای خاورمیانه و آفریقا مردن غذاخوردن سر سفره را ترجیح می دهند.

 

 

سفره یکبار مصرف 500 گرمی الماس فیلجون

وقتی تصمیم گرفتین سر سفره روی زمین غذا بخورید و چنانچه حوصله سفره انداختن و جمع کردن ندارین می تونید از سفره یکبار مصرف استفاده کنید که راحته فقط بازش کن غذات بخور و بنداز بره به همین راحتی. اگرم حوصله رفتن به بازار رو نداری تا سفره بخری می تونی با خرید سفره  500 گرمی الماس فیلجون از کارخانه کارت راحت تر کنی.

 

 

مزایای غذاخوردن سر سفره یا روی زمین

درست نشستن و تقویت وضعیت بدن

اگر همیشه روی زمین می نشینید و مشکل حرکتی ندارید بهتر است روی زمین غذا بخورید. هنگامی که برای غذاخوردن سر سفره می آیید باید اینگونه بنشینید: شانه هایتان را اندکی به عقب ببرید طوری که ستون فقرات تان کشیده و صاف باشد و بدون قوزکردن باشید. با این کار غذا مسیر حرکت به سمت معده و در نهایت روده ها راحت تر بوده و غذا سر دل جمع نمی شود.

هضم راحت تر غذا موقع غذا خوردن سر سفره

هضم راحت تر غذا موقع غذا خوردن سر سفره

به علت اینکه در زمان نشستن تمرکز خون در قسمت شکم بهتر است، این امر موجب می شود تا عصاره های هضم غذا در معده با سرعت بیشتری تولید گردد و عملا هضم سریع تر رخ می دهد.

حس سیری سریعتر رخ میدهد

وقتی روی زمین می نشینیم تا غذا بخوریم، فاصله پاها و شکم کمتر بوده و در این حالت به طور طبیعی احساس سیری زودتر اتفاق می افتد.

حرکت مفاصل ادامه دارد

یکی از دیگر از مزایای غذا خوردن سر سفره این است که وقتی روی زمین می نشینیم زانوها و قوزک پا و ران ها حالت خمیده دارند و افرادی که مشکل حرکتی ندارند، مفاصل روان و نرم تری خواهند داشت و در نتیجه وقتی می خواهیم از زمین بلند شویم یا مجدد بنشینیم راحت تر بوده و انعطاف بیشتری خواهیم داشت.

فعال ماندن ماهیچه ها

وقتی روی صندلی مینشیم تا غذا بخوریم در واقع بیشتر وزن مان روی یک بخش اعمال می شود و کمترین حرکت و تحرک را در این بازه خواهیم داشت و شانه ها به داخل خمیده شده و شکم حالت شل و رها به خود می گیرد. در این شرایط، حالت ستون فقرات نیز نادرست است. ولی وقتی روی زمین می نشینیم تا غذا بخوریم، عضلات شکم، ساق پا، کمر و ران فعالیت خود را حفظ می کنند.

 

 

سفره یکبار مصرف 250 گرمی فیلجون

سفره یکبار مصرف ارزان قیمت پرفراژ داره بوده و در ابعاد یک متری قابل جدا شدن هستند. این سفره بر پایه حلال بوده و رنگ ان به دیگر وسایل سرایت نمی کند. سفره یکبار مصرف 250 گرمی فیلجون را بدون واسطه مستقیم از کارخانه بخرید.

 

 

عدم ابتلا به واریس

در زمان نشستن روی صندلی برای صرف غذا، به دلیل اینکه پاها حالت آویزان دارند، نیروی جاذبه به صورت خودکار خون را به سمت پاها می کشد و چون حرکت خاصی نداریم، حرکت خون به سمت قلب به سختی به جریان می افتد. وقتی در گردش خون اختلالی رخ میدهد، لخته های خونی به شکل رگ های قرمز در بخش های عضلانی پاها ایجاد می شوند که واریس نامیده میشود. ولی موقع غذا خوردن سر سفره، به علت تمرکز خون در نواحی شکمی حرکت آن به سمت قلب سریعتر است.

منبع: نمناک


ثبت نظرنظرات