کاربرد کیسه های زباله در پیشگیری از ویروس کرونا

کیسه های زباله می توانند مدارس ما را در طول کووید-19 ایمن و باز نگه دارند

شما از مقدار زیادی کیسه زباله پلاستیکی استفاده کرده‌اید و آنها را اغلب عوض می کنید، کیسه‌های پلاستیکی نگهداری مواد غذایی با اندازه‌های مختلف  و تعداد زیادی کارد و چنگال، بشقاب‌ها و سفره‌ پلاستیکی زمانی که به تفریح می روید را با خود می برید. این روال ها شانس انتقال COVID-19 را از فردی به فرد دیگر کاهش داده است. در واقع، خانه‌های سالمندان از زمان اجرای مقررات سخت‌گیرانه‌تر استریلیزاسیون، پوشیدن ماسک و دستکش، مدعی کاهش عفونت‌های معمول هستند. اکنون که مدارس شروع به بازگشایی کرده‌اند، چگونه می‌خواهند از شیوع عفونت COVID-19 جلوگیری کنند؟

در مدارس و سایر نهادهای بزرگ اجتماعی نظرات مختلفی در مورد روش صحیح کاهش و از بین بردن این بیماری کشنده وجود دارد. برخی از کشورها مانند سوئد هرگز در قرنطینه کامل قرار نگرفته اند و ادعا می کنند که بهتر است مردم در معرض قرار بگیرند و مصونیت گله ای را ایجاد کنند.

در مناطق مدرسه  ما رویکرد معتدل تری در حال اجرا است. هر موسسه راه منحصر به فردی برای حفظ امنیت دانش آموزان خود خواهد داشت. در اینجا برخی از انواع حفاظت برای دانش آموزان آورده شده است.

جمع آوری زباله ها در دوران کرونا

پوشیدن ماسک در راهروها و سالن‌ها الزامی است، اما در برخی مدارس که فاصله‌گذاری اجتماعی ساختاری وجود دارد، می‌توان ماسک را در کلاس برداشت.
برای کلاس‌هایی که استفاده از ماسک اجباری دارند، استراحت ماسک وجود دارد، به این معنی که کودکان می‌توانند برای مدت کوتاهی در فواصل زمانی معین، ماسک خود را بردارند. فواصل زمانی از مدرسه به مدرسه متفاوت است، برخی بین هر نیم ساعت و هر ساعت در صورت لزوم.

بسیاری از مدارس موانع یا حباب های پلاستیکی شفافی را بین میز هر دانش آموز ساخته اند تا برقراری ارتباط اجتماعی نزدیک با یکدیگر را تقریبا غیرممکن کنند. این حباب های پلاستیکی را می توان با پلاستیک سخت، گاهی اوقات سفارشی و یا حتی ورقه های پلاستیکی نرم و محکم ساخت. حفاظ های میز برای میزهای دانش آموزی به سادگی جمع آوری می شوند. آنها معمولاً از سه پانل پلاستیکی با بریدگی های داخلی ساخته شده از Velcro برای چسبیدن آسان (امیدوارم موقتی) به میزهای دانش آموز ساخته می شوند.
برزنت‌های شفاف پلاستیکی نرم‌تر نیز در صورت استفاده با قاب‌های محکم، جایگزین احتمالی ارزان‌تری هستند. این ورقه های نرم در قاب پلاستیکی یا چوبی محکم و برای کودکان پیش دبستانی با طرح های زیبا و مناسب سن تزئین شده اند.

هر مدرسه در داکوتای جنوبی، باید خودش تصمیم بگیرد که چگونه از انتشار COVID-19 در کلاس های درس خود جلوگیری کند. حتی اگر مدیران منطقه راهنمایی برای نحوه فاصله گذاری اجتماعی دانش آموزان و استفاده از ماسک ارائه دهند، آنها دستورالعمل کمی در مورد مرزهای فاصله اجتماعی ارائه کرده اند.

کیسه های زباله چگونه کودکان را در مدارس ایمن نگه می دارند؟

ویروس کرونا و کیسه زباله

هیچ چیز بدتر از یک سطل زباله بدبو، کثیف و غیربهداشتی در قبل از زمان کووید-19 وجود ندارد، و اکنون مهم‌تر از هر زمان دیگری تمیز و بهداشتی نگه داشتن سطل زباله برای ایمنی فرزندانمان است. برای کاهش انتقال این ویروس وحشتناک در زمانی که کودکان به طور طبیعی در مورد دفع زباله دچار تزلزل می شوند، چه می توان کرد؟ ما باید نه تنها از کودکان و کارکنان مدارس خود محافظت کنیم، بلکه باید از تیم های بهداشتی فداکار خود نیز محافظت کنیم.

تمام زباله ها باید در کیسه های زباله سنگین محکم بسته شوند. استفاده از قوی ترین کیسه های زباله این اطمینان را ایجاد می کند که کیسه ها در حمل و نقل به کامیون های زباله پاره نمی شوند.

در حالی که طبق سازمان جهانی بهداشت، هر کلاس باید حداقل یک بار در روز ضد عفونی شود، سرایداران باید حتی بیشتر مراقب ضدعفونی کردن سطل‌های زباله باشند. یا از کیسه های زباله تولید شده با میکروب کش کلروکس استفاده کنید یا اگر مقدار زیادی کیسه زباله سنگین دارید که دوست دارید یا شرکت خاصی وجود دارد که این کیسه ها را به شما عرضه می کند، می توانید سطل زباله های مدرسه خود را به سادگی ضدعفونی کنید. محلول موثر برای ضدعفونی سطل های زباله محلول هیپوکلریت سدیم با غلظت 0.5 درصد (معادل 5000 ppm) است.

سطل های زباله باید در نزدیکی پنجره های باز نگهداری شوند و در صورت امکان، کولرها باید هوا را در نزدیکی آنها به گردش درآورند. همچنین محصولاتی وجود دارند که تابش میکروب کش فرابنفش (UVG) را اجرا می کنند. این محصولات در اندازه ها و انواع مختلفی از دستگاه های دستی گرفته تا موبایل و بزرگتر عرضه می شوند. 

تاثیر کیسه زباله در دوران کرونا مشخص شد

همانطور که در مورد موضوع باز نگه داشتن مدرسه خود در طول همه گیری COVID-19 آموزش می دیدم، با خودم فکر کردم، چرا چیزی به نام سطل زباله یکبار مصرف وجود ندارد؟ ما در حال حاضر انواع تجهیزات حفاظت فردی یکبار مصرف (PPE) و اقلام یکبار مصرف شخصی از بشقاب گرفته تا سفره های پلاستیکی را داریم. سطل‌های زباله یکبار مصرف را در گوگل جستجو کردم و مطمئن شدم که دو وب‌سایت محبوب، Walmart و ULINE، مثبت شدند.

والمارت یک نسخه حتی مقرون به صرفه تر دارد که هر کدام کمی بیشتر از دو دلار به فروش می رسد. این در الگوهای پر جنب و جوش است که می تواند برای گروه های سنی کلاس درس متفاوت باشد. فکر کنید وقتی یک کودک پیش دبستانی در اولین روز مدرسه وارد کلاس می شود، از دیدن یک الگوی دلپذیر روی سطل زباله چقدر هیجان زده می شود. این سطل‌های زباله مطمئناً روحیه کودکی را که از خانه می‌آید و تنها چیزی که می‌شنود صحبت از بیماری است را تقویت می‌کند. هر کدام از این سطل های زباله کیسه زباله مخصوص به خود را دارند و این سطل های یکبار مصرف از پنجاه درصد مواد بازیافتی ساخته شده اند.

فرزندان ما از این دوران وحشتناک تاریخ رنج کشیده اند و هنوز هم رنج می برند. همراه با کووید-19، خشونت و قتل نیز رخ داده است. مربیان ما کار سختی در پیش دارند. درست همانطور که والدین سخت تلاش می کنند تا فضایی امن و در عین حال امن ایجاد کنند، معلمان و مدیران نیز باید به همین ترتیب عمل کنند. CDC و سایر سازمان‌های دولتی دستورالعمل‌های خاصی برای اقدامات بهداشتی در مدارس ما دارند. اگر معلمان با اعتماد به نفس و آرامش وارد شوند، این امر بر دانش آموزان تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

کار با هم به ما اجازه می دهد تا زندگی جدیدی را آغاز کنیم که امیدواریم بهبود یابد. بله، ما عزادار زندگی هایی هستیم که زمانی داشته ایم، با این حال، یک طرح جامع برای همه ما وجود دارد. در همین حال اجازه دهید از وسایل دور ریختنی خود به ویژه کیسه های زباله برای ایجاد محیطی امن تر و دلپذیرتر استفاده کنیم. حداقل ما از کیسه های زباله به عنوان تجهیزات PPE برای پرسنل پرستاری بیمارستان استفاده می کنیم. اگر به آن روزهای وحشتناک نگاه کنیم، احساس بهتری خواهیم داشت که دعاهایمان در حال اجابت است.


ثبت نظرنظرات