چگونه یک برند موفق ایجاد نماییم؟

مطمئناً قبلاً موارد زیر را شنیده اید: "شما باید برای کسب و کار خود برندسازی کنید تا در بازار رقابتی امروز شانس موفقیت داشته باشید." 

اما این مشخص نمی کند که کسب و کار شما به چه عناصر و استراتژی های برندسازی نیاز دارد. و اصطلاح برندسازی، زمانی که به صورت مجزا مورد استفاده قرار می گیرد، فقط باعث سردرگمی بیشتر چیزها می شود. با این حال، وقتی متوجه شوید که چه چیزی باعث می شود موتور برندینگ کار کند، همه چیز شفاف می شود.

بیایید نگاهی به 8 اصل آموزش برند سازی  بیندازیم که هر کسب و کاری باید از آن پیروی کند.

1. درک مخاطبان خود 

در  آموزش برند سازی ابتدا قبل از اینکه بتوانید یک برند بسازید، باید مخاطبان خود را درک کنید، به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند، ارزش‌ها، دوست‌داشتن‌ها، دوست نداشتن‌ها، نکات دردناک و اینکه چگونه از استفاده از محصول یا خدمات شما سود خواهند برد.

هنگامی که مخاطبان خود را درک کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که آنچه می فروشید و محتوایی که برای تبلیغ آن تولید می کنید . منجر به افزایش تبدیل و بهبود وفاداری مشتری می شود.

نکاتی برای درک مخاطب:

1-بررسی داده‌های فعلی – اگر مخاطبی دارید، از Google Analytics برای بررسی داده‌های فعلی موجود استفاده کنید تا درک عمیق‌تری کسب کنید.

 

2-پرسونای خریدار بسازید - پرسونای خریدار به شما امکان می دهد خواسته ها و نیازهای مخاطبان خود را درک کنید.

انجام نظرسنجی - نظرسنجی ها برای به دست آوردن پاسخ های خاص به سؤالات مربوط به عملکرد برند و محصول/خدمت شما عالی هستند.

 

3-مراقب رقبای خود باشید - کشف کنید که آنها چه کاری را به درستی انجام می دهند، چگونه مخاطبان شما را هدف قرار می دهند و درگیر می کنند و مصرف کنندگان چگونه پاسخ می دهند.

 

2. تشخیص تفاوت خود

در  آموزش برند سازی باید  یاد بگرید که در محیط تجاری فوق رقابتی امروزی، باید تشخیص دهید که چه چیزی شما را از رقبای برندتان متمایز می کند تا مزیتی پایدار ایجاد کنید.

وجه تمایز برند شما می تواند جنبه یا ویژگی منحصر به فرد یا مزیت خاصی باشد که محصول یا خدمات شما برای بازار به ارمغان می آورد و شما را از رقبای خود متمایز می کند. و هرچه بیشتر داشته باشید، مزیت رقابتی شما بهتر خواهد بود.

3. تعریف برند خود (قرار دادن آن روی کاغذ)

برای ایجاد یک برند موفق بیش از مجموعه ای از عناصر جذاب برند مانند رنگ، فونت و لحن صدا نیاز است. یکی از اصول کلیدی برندسازی این است که ابتدا یک تعریف کاملاً محکم از برند ایجاد کنید.

تعریف برندتان به شما کمک می کند تا در سطح شخصی تری با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید. و پس از تعریف، می توانید هدف عمیقی از برند خود را با القای ارزش ها، شخصیت و هویت خود به آن منتقل کنید.

 

4. طراحی هویت بصری برند شما

آنچه که می بینی همانست که بدست می آوری. و تصوری که بینندگان با دیدن هویت بصری شما به دست می‌آورند، اغلب احساس آنها را نسبت به برند شما تعیین می‌کند.

هویت بصری هر چیزی را که مخاطب هدف شما می بیند، توصیف می کند، از جمله تصاویر محصول، اینفوگرافیک ها، لوگو، و چیدمان و طراحی داخلی وب سایت شما. و این تصویری است که انتخاب می‌کنید به متمایز کردن برند شما از رقبا و انتقال پیام منحصر به فرد شما به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

ایجاد یک راهنمای سبک برند که شما و دیگران می‌توانید از آن استفاده کنید، کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هویت بصری شما در هر کجا که استفاده می‌شود، سازگار و متناسب با ارزش‌های برند شما و نیازهای مصرف‌کننده است.

عناصر هویت بصری:

لوگو – لوگو لنگر برند شماست. این باید با شخصیت و ارزش های برند شما آمیخته شود. در حالی که ابزارهای لوگو وجود دارد که این کار را آسان تر می کند، بهتر است یک حرفه ای را استخدام کنید.


گرافیک - می تواند شامل نمادها، انیمیشن ها و تصاویر در مقیاس کامل باشد. و هر تصویر دیگری که برای تبلیغ برند شما طراحی شده یا طراحی شده است.


تایپوگرافی - تایپوگرافی سبک و شکل متنی است که در برند شما استفاده می شود. برای اطمینان از تطبیق پذیری و هویت بصری، یک قلم مرتبط برای لوگوی خود، یک فونت تیتر تمیز، یک فونت ساده برای محتوای خود انتخاب کنید.


پالت رنگ - از یک طرح رنگی برای شناسایی برند خود استفاده کنید. رنگ اصلی را به عنوان رنگ اصلی برند خود، پس‌زمینه ثانویه و رنگ برجسته  انتخاب کنید تا توجه کاربران را به خود جلب کند.


تصویرسازی - فقط از تصاویری استفاده کنید که نشان دهنده شخصیت برند شما و منعکس کننده شخصیت جمعیتی مشتری شما باشد.

 

5. استراتژی برند خود را بسازید

نمی توانید یک برند بسازید و انتظار داشته باشید که مصرف کنندگان شما را پیدا کنند.

و از آنجایی که هر برندی می خواهد تا حد امکان به مخاطبان زیادی دست یابد، رقابت بازاریابی بسیار شدید است. بنابراین، منطقی است که بگوییم، هرچه درصد مصرف‌کنندگانی که درباره برند شما یاد می‌گیرند بیشتر باشد، شانس بیشتری برای متمایز شدن از بین جمعیت دارید. بنابراین یک استراتژی برند مستحکم یکی از اصول کلیدی  آموزش برند سازی است.

استراتژی برند سازی

در  آموزش برند سازی باید توجه داشته باشید که یک استراتژی برند که از رویکرد بازاریابی چند کانالی استفاده می‌کند، می‌تواند به شما در یافتن این مشتریان کمک کند

سازگار باشید - ثبات برند به پیامی که شما منتقل می کنید اشاره دارد. شما با استفاده از یک صدا در تمام کانال های بازاریابی خود، برند خود را تقویت می کنید.


سایت خود را بهینه کنید - بله، سئو مهم است، اما باید وب سایت خود را نیز بهینه کنید تا مطمئن شوید که محتوای شما جذاب است، طراحی کاربر پسند است و در یک لحظه بارگذاری می شود.


از رسانه های اجتماعی استفاده کنید - رسانه های اجتماعی برای ارتقای برند بسیار مهم هستند زیرا به شما کمک می کنند با مخاطبان خود در سطحی صمیمی ارتباط برقرار کنید. و می توانید از آن برای ایجاد لینک و هدایت ترافیک به سایت خود استفاده کنید.


یک وبلاگ راه اندازی کنید – وبلاگ نویسی به افزایش دیده شدن نام تجاری شما کمک می کند، رتبه بندی موتورهای جستجو را بهبود می بخشد و اعتبار برند شما را ایجاد می کند و در عین حال دسترسی آن را افزایش می دهد.

 

6. بررسی برند شما

 و دیگر اینکه در  آموزش برند سازی  باید یاد بگیرید که هنگامی که که استراتژی های برند شما فعال هستند، باید هر از چند گاهی آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار می کند.

ممیزی برند شامل تجزیه و تحلیل دقیق عملکرد کلی برند شما است که نتایج آن به شما اطلاع می دهد که برند شما چقدر در بازار شما کارآمد است. نقاط قوت و ضعف خود را برجسته کنید. و اینکه آیا شما برای رسیدن به اهداف خود هدف هستید یا خیر.

نکات بررسی برند:

از مشتریان خود سؤال کنید - مشتریان می توانند پاسخ هایی را ارائه دهند که داده ها نمی توانند. مانند اینکه خدمات مشتری شما چقدر خوب عمل می کند، تجربه کلی آنها، و چرا برند شما را انتخاب می کنند.


تجزیه و تحلیل وب خود را مرور کنید - کانال های ارگانیک یا پولی خود را زیر نظر بگیرید تا مطمئن شوید که SEO و تبلیغات شما کار می کنند یا نیاز به به روز رسانی بهینه سازی دارند. و می توانید دقیقاً ببینید که ترافیک شما از کجا می آید.
 

۷- در برند خود ثابت قدم باشید.

ثبات باعث ایجاد اعتماد می شود و مصرف کنندگان باید قبل از خرید از یک برند به آن اعتماد کنند. یک نظرسنجی نشان داد که "81 درصد از مصرف کنندگان گفتند که برای خرید از آنها باید به یک برند اعتماد کنند" (ادلمن، 2019).

زمانی که استراتژی بازاریابی شما با استفاده از صدا، تصاویر، پالت رنگ و سبک مشابه در همه پلتفرم‌های شما، پیامی منسجم ارائه می‌دهد، مصرف‌کنندگان شروع به شناسایی برند شما خواهند کرد. و این اعتماد را از طریق شناسایی مکرر ایجاد می کند و به شما کمک می کند از رقبای خود متمایز شوید.

 

8. رشد برند را زیر نظر بگیرید.

 نکته اخر در  آموزش برند سازی نظارت و بررسی برند دو چیز متفاوت هستند، اما هر دو کمک می کنند تا مطمئن شوید که تلاش های برندسازی و بازاریابی شما به ثمر نشسته است و هر دو اصول برندسازی هستند که هر کسب و کاری باید به آن پایبند باشد.

نظارت بر نام تجاری شامل ردیابی کانال های بازاریابی متعدد برای کشف مکان و آنچه مردم در مورد شما می گویند. اطلاعاتی که جمع آوری می کنید به شما اطلاع می دهد که مصرف کنندگان چگونه برند شما را درک می کنند و به شما می گوید که آیا تلاش های برندسازی شما در مسیر درستی قرار دارد یا خیر.

همچنین بازخورد ارزشمندی از مخاطبان را در اختیار شما قرار می‌دهد و اطمینان می‌دهد که از هر گونه انتقاد منفی آگاه هستید و به شما امکان می‌دهد قبل از ویروسی شدن آنها پاسخ دهید.

 

 


ثبت نظرنظرات