رفع بوی بد سطل زباله با چند ترفند خانگی

چگونه از بوی سطل زباله خلاص شویم

رفع بوی بد سطل زباله با چند ترفند خانگی :  سطل های زباله جزو مفیدترین چیزهایی هستند که در خانه دارید، اما آنها همچنین می تواند بسیار بدبو و منزجر کننده باشد. سطل های زباله تقریباً هر تکه زباله ای را که در خانه خود دارید، از کوچکترین پرز گرفته تا جعبه خالی پیتزا را ذخیره می کنند. اگر زباله های خود را به درستی دور نریزید، سطل های زباله شما بوی هر ذره زباله ای را که در آنها می اندازید خواهد داد. زباله های شما نه تنها بدبو می شوند، بلکه بوی آن به خانه یا محل کار شما نیز سرایت می کند. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید یاد بگیرید چگونه سطل های زباله را خوشبو کنید و بوی سطل زباله را از بین ببرید.

به یاد داشته باشید که چیزی به نام "بوی زباله" وجود ندارد. بوهای سطل زباله شما ترکیبی از چیزهایی است که هر روز دور می اندازید. هر چیزی که در سطل زباله خود می اندازید با بوها و بوی چیزهای دیگری که در آن می ریزید ترکیب می شود. با گذشت زمان، بوی زباله های انباشته و تفکیک نشده بوی بدی می دهد و همه چیز در خانه شما بوی زباله می گیرد. بنابراین، مهم است که یاد بگیرید چگونه بوی زباله را از بین ببرید.

تفکیک زباله برای رفع بوی بد سطل زباله

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا سطل‌های زباله‌تان بوی محل دفن زباله ندهند، جداسازی زباله‌هایتان است. اگر تمام زباله‌های خانگی خود را فقط در یک سطل زباله انباشته کنید، بوها با هم مخلوط می‌شوند و فضای خانه بوی بدی می دهد. سطل های زباله پلاستیکی ارزان هستند و می توانید از سطل های قدیمی و حتی سبدهای بافته شده  سطل زباله درست کنید. شما باید حداقل چهار سطل زباله در خارج از خانه خود داشته باشید که هر کدام برای اهداف زیر هستند:

کاغذ باطله، مقوا و سایر محصولات کاغذی. می توانید کاغذ اداری، بسته بندی محصولات و فایل های قدیمی را در این سطل زباله ذخیره کنید. می توانید این محصولات را به یک مرکز بازیافت ببرید تا به کاغذ بازیافتی تبدیل شوند.

زباله های قابل بازیافت و تجزیه ناپذیر. تأسیسات بازیافت به بطری‌های پلاستیکی، قوطی‌های آلومینیومی و سایر زباله‌های خانگی غیرقابل تجزیه نیاز دارند. حتی می توانید محصولات قدیمی را به تنهایی بازیافت کنید.

زباله های آشپزخانه، مواد غذایی باقی مانده و سایر زباله های زیست تخریب پذیر. مواد غذایی پوسیده، پوست سبزیجات و سایر ضایعات آشپزخانه را نباید با زباله های دیگر مخلوط کرد. شما می توانید با تبدیل آنها به کمپوست از این مواد زائد به خوبی استفاده کنید و محصول حاصل را به عنوان کود یا مالچ استفاده کنید.
زباله هر چیزی که قابل بازیافت یا کمپوست نباشد می تواند در این قوطی برود.

رفع بوی بد و متعفن از سطل زباله : خالی کنید و بشویید

تفکیک زباله برای رفع بوی بد سطل زباله

بسیاری از مردم فراموش می کنند که حتی سطل های زباله نیز هر از چند گاهی نیاز به تمیز کردن خوب دارند. سطل های زباله کثیف با تراوش غلیظ، نفرت انگیز و لزج پوشیده شده اند که بوی بسیار نامطبوع و تهوع آوری دارد. اگر سطل های زباله خود را تمیز نکنید، لجن جمع می شود و به بوی بدی که از زباله های شما می آید می افزاید. به محض اینکه سطل زباله خود را برای زباله جمع کن ها خالی کردید آن را با آب و صابون کامل بشوئید. هر بار که زباله ها را بیرون می اندازید این کار را انجام دهید. همچنین پوشاندن سطل زباله با کیسه های زباله بزرگ ضخیم کمک می کند تا از تشکیل تراوش لزج در طرفین سطل جلوگیری شود. اطمینان حاصل کنید که کیسه نشتی ندارد و چیزی خیس داخل کیسه نریزید.

خوشبو کردن و رفع بوی بد سطل زباله

مواقعی وجود دارد که مجبور می شوید چیزی واقعا بدبو را در سطل زباله خود بریزید، مانند پوشک کثیف یا غذای فاسد. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا بوی بد خانه شما را پر نکند. در اینجا برخی از مواد معمولی خانگی وجود دارد که می توانید برای خوشبو کردن سطل زباله از آنها استفاده کنید:

جوش شیرین

جوش شیرین ساده برای خانه شما یک شگفتی است که در جذب بو عالی است، اگر سطل زباله شما از پلاستیک ساخته شده است، می توانید به سادگی مقدار زیادی جوش شیرین را داخل قوطی بریزید و یک شب آن را بگذارید تا به همان حالت بماند. اگر سطل زباله شما فلزی است، باید جوش شیرین را داخل ظرف مناسبی قرار دهید تا از خوردگی سطل جلوگیری شود.

زغال چوبی و رفع بوی بد سطل زباله

زغال چوب یک خوشبو کننده عالی است که دارای خواص تصفیه کننده بو است. زغال چوب در همه چیز استفاده می شود، از فیلترهای گران قیمت سیگار گرفته تا واحدهای تصفیه هوا. شما نیازی به خرید زغال چوب فعال ندارید. می توانید به سادگی یک کیسه زغال بخرید، آن را با جارو کمی پودری کنید و زغال را در سطل زباله بریزید. بگذارید زغال چوب یک شب بماند تا بوها از بین بروند.

عصاره وانیل

رایحه قوی عصاره وانیل می تواند بوی زباله های بدبویی را که داخل سطل زباله می اندازید بپوشاند. مقدار کمی عصاره وانیل را روی چند تکه پنبه بریزید و بگذارید یک شب در سطل زباله بماند. عصاره وانیل گران است، بنابراین مایع گرانبها را در سطل زباله نریزید.

پوست مرکبات

پوست و مغز پرتقال، لیمو یا لیموترش در پوشاندن بوهای سطل زباله بسیار موثر است. حتما از لایه بردارهای خشک استفاده کنید.

تفاله قهوه و برگ چای و رفع بوی بد سطل زباله

تفاله های قهوه و برگ های چای به طور گسترده توسط کافی شاپ ها برای خوشبو کردن محیط استفاده می شود. می توانید مقداری تفاله قهوه یا چای کیسه ای را در طول شب بگذارید تا بوی بد سطل زباله را پاک کرده و بپوشانید. از قهوه فوری استفاده نکنید و تا حد امکان از تفاله قهوه تازه استفاده کنید.


ثبت نظرنظرات