انواع دستگاه تولید سفره نایلونی و کاربرد هر کدام چیست؟

دستگاه های مورد نیاز خط تولید سفره یکبار مصرف

اولین سفره های یکبار مصرف که در بازار مصرف به صورت پلاستیکی تولید می شود از جنس نایلون بودند. مواد اولیه هر دو نوع سفره یکسان است اما ماشین آلات و دستگاه تولید سفره نایلونی مورد استفاده و روش تولید آنها با یکدیگر متفاوت است. برای تولید سفره های پلاستیکی یکبار مصرف به تجهیزات زیر نیاز داریم که عبارتند از:

دستگاه تولید سفره نایلونی از گرانول پلی اتیلن

  • دستگاه تولید نایلون از گرانول پلی اتیلن
  • دستگاه جرقه گیر نایلون
  • دستگاه چاپگر نایلون
  • دستگاه ایجاد پرفراز روی نایلون
  • دستگاه بسته بندی پیلوپک یا رول کننده سفره

تجهیزات مورد نیاز برای تولید سفره یک بار مصرف عبارتند از :

  • خط تولید سفره یک بار مصرف
  • دستگاه چاپ روی سفره
  • دستگاه ایجاد پرفراژ بر روی سفره یک بار مصرف

اکنون به شرح عملیات انجام شده در خط تولید می پردازیم تا با روش تولید سفره یکبارمصرف آشنا شویم.

خط تولید رومیزی پلاستیکی یکبار مصرف

با تهیه مواد اولیه و تهیه ترکیب این مواد، مواد مخلوط وارد خط تولید نایلون که نوعی دستگاه اکستروژن می باشد، می شود. اکستروژن روشی است که با فشار دادن و انجام فرآیند اکستروژن سطح مقطع و ضخامت مواد را کاهش می دهد.

نوع اکستروژن مورد استفاده در تولید رومیزی یکبار مصرف اکستروژن پیوسته است که به وسیله آن نایلون سفره یکبار مصرف تولید می شود. یکی از نکات مهم در تولید نایلون رومیزی یکبار مصرف عرض آن است که بنا به سفارش مشتری می باشد و یا رومیزی معمولا در عرض های 80، 100 یا 120 سانتی متر تولید می شود.

مرحله بعدی در تولید نایلون رومیزی انجام عملیات جرقه زنی آن می باشد که باعث ماندگاری چاپ روی سفره یکبار مصرف می شود که با بارگذاری سطح نایلون انجام می شود.

عمل چاپ روی سفره یکی از مراحل حساسی است که برای تزیین و افزایش جلوه سفره استفاده می شود. این عمل بسته به نوع سفره ها متفاوت است، یعنی رومیزی های معمولی به صورت تک رنگ یا دو رنگ چاپ می شوند و رومیزی ها چهار تا شش رنگ دارند. لازم به ذکر است که عرض سفره نیز تعیین کننده تعداد رنگ های به کار رفته در آن است. تولید عرض سفره بزرگتر و رنگ های بیشتر نیاز به استفاده از وسایل مدرن دارد.

توجیه اقتصادی راه اندازی خط تولید سفره یکبار مصرف

همانطور که می دانیم استفاده از سفره های یکبار مصرف هر روز در حال افزایش است و این می تواند ایده خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار پرسود باشد. در این قسمت از مقاله می خواهیم میزان سود حاصل از خطوط تولید رومیزی یکبار مصرف را به صورت نمونه محاسبه کنیم و نشان دهیم که با راه اندازی خط تولید سفره یکبار مصرف می توانید حرفه ای سودآور را راه اندازی کنید.

همانطور که گفته شد ماده اولیه سفره یکبار مصرف پلی اتیلن یا گرانول نایلونی است که در داخل کشور قابل تهیه است و سایر مواد مورد استفاده کربن، رنگ یا مستربچ می باشد. برای تولید یک سفره یکبار مصرف با کیفیت به ترکیبی از گرانول پلی اتیلن 90 درصد و کربن 10 درصد نیاز داریم.

البته برای عملیات چاپ به مستربچ هم نیاز داریم. حال می خواهیم هزینه های مربوط به این ترکیب کیفیت را محاسبه کنیم. در نظر داشته باشید که برای این ترکیب هزینه رنگ معادل هر کیلو مواد اولیه 500 تومان در نظر گرفته شده است.

بهای تمام شده مواد اولیه پتروشیمی درجه یک معادل 5600 تومان به ازای هر کیلوگرم گرانول پلی اتیلن می باشد که با احتساب 90 درصد ترکیب مواد درجه یک، این هزینه هر کیلوگرم معادل 5040 تومان خواهد بود. قیمت یک کیلوگرم کربن 2000 تومان است که با توجه به استفاده از 10 درصد از این ماده در هر کیلوگرم قیمت آن معادل 200 تومان است.

قیمت های به دست آمده را با هم جمع کنید و عددی معادل 5740 تومان به دست می آید که شامل هزینه رنگ نیز می شود.

راه اندازی خط تولید سفره یکبار مصرف

حال قصد داریم سود رولی یکبار مصرف رومیزی که وزن استاندارد آن 400 گرم است را محاسبه کنیم. با توجه به وزن رول رومیزی و هزینه به دست آمده برای یک کیلوگرم مواد اولیه درجه یک، قیمت رول 400 گرمی معادل 2296 تومان خواهد بود. در صورتی که قیمت عمده هر رول رومیزی یکبار مصرف درجه یک به مشتری 3000 تومان باشد، سود ما از یک رول 400 گرمی 704 تومان برآورد می شود.

در نظر داشته باشید که خط تولید رومیزی یکبار مصرف شرکت فیلجون در ساعت حدود 50 کیلوگرم رومیزی یا نایلون تولید می کند که با تقسیم این مقدار بر وزن رول رومیزی 125 رول در ساعت به دست می آید و سود یک رول یعنی. 704 تومان ضرب در 125 و سود یک ساعت کاری مشخص می شود که معادل 88000 تومان می شود. 


ثبت نظرنظرات

Default User Avatar Franklyn

The No.1 Anime Streaming website in the world. With tens oof thousands of Anjme series and movies to choose from! edu


Default User Avatar Vanessa

The No.1 website for Thai Stock Lottery! Register and play 24/7 หวยหุ้นไทย