کیسه های پلاستیکی ضروری د ر هر خانه

کیسه های پلاستیکی ضروری در هر خانه : همه ما تمام تلاش خود را می کنیم تا زباله های ناشی از استفاده از کیسه های پلاستیکی را کاهش دهیم. استفاده مجدد از کیسه های سوپرمارکت ممکن است راهی برای حفظ استفاده از پلاستیک باشد، اما یک نوع کیسه وجود دارد که همیشه باید کاملا نو باشد و آن کیسه زباله است. کیسه زباله پلاستیکی چه برای سطل زباله آشپزخانه شما باشد و چه برای ظرف بیرونی شما، من هیچ راهی برای استفاده مجدد از این کیسه ها نمی شناسم. چه سیاه و چه سفید، هر کدام که مناسب سطل زباله شما باشد، باید کاملا نو باشند.

از سوی دیگر، کیسه‌های سوپرمارکت‌ها می‌توانند تا حد معینی زمانی که مواد غذایی خشک و تمیزی مانند قوطی‌ها، جعبه‌های ماکارونی، چیپس و حتی نوشابه را حمل می‌کنند، دوباره مورد استفاده قرار دهند. این نوع حفاظت مشکلی ندارد. با این حال، از کیسه هایی که مرغ، گوشت یا حتی شیر خود را به خانه می آورید، دوباره استفاده نکنید، مگر اینکه آماده باشید آنها را به خوبی بشویید.

باید اعتراف کنم، زمانی که کل جنبش شروع شد، من کاملا با بازیافت کیسه های سوپرمارکت  مخالف بودم. من از استفاده از کیسه های سوپرمارکت برای استفاده های دیگر در خانه، مانند جمع آوری پوست سبزیجات، انداختن در سطل زباله حمام و پوشک های کثیف لذت می بردم. با این حال، اکنون که برخی از سوپرمارکت‌های محله من شروع به شارژ کیف‌های مواد غذایی خود کرده‌اند، در مورد مقاومت خود در برابر بازیافت کیسه تجدید نظر کرده‌ام. کیسه های مواد غذایی در برخی سوپرمارکت ها به فروش می رسد. حالا ممکن است به نگرانی اقتصادی من بخندید، این روزها که ما برای هر قوطی یا بطری نوشابه ای که بدون شکایت می خریم، پول اضافه اضافه می پردازیم. 

مجموعه خوبی از کیسه های بوم و پلاستیکی سنگین و قابل استفاده مجدد در صندوق عقب ماشینم دارم. من اینها را در رویدادها و قرارهای ملاقات مختلف دریافت کردم و هنوز مجبور به پرداخت یک ریال برای آنها نشده ام. در حال حاضر من مجموعه ای از این کیسه ها را قبل از بازدید از سوپرمارکت در صندوق عقب ماشینم نگه می دارم. اگر به یاد بیاورم کیسه های خواربار مصرف شده معمولی را نیز با خود خواهم آورد، اما فکر نمی کنم این را تصور کنم، 

بیایید فرض کنیم که یک کاربر سابق کیسه‌های یکبار مصرف سخت به استفاده مجدد از کیسه‌های سوپرمارکت عادت کرده است، آیا راهی برای بیان این احساس بازیافت با کیسه‌های زباله پلاستیکی معمولی وجود دارد؟ به ما اجازه دهید پرتاب زباله به سطل زباله آشپزخانه را دنبال کنیم. امروزه بیشتر آشپزخانه‌ها باید نوعی سطل بازیافت و همچنین سطل زباله معمولی داشته باشند. محل زندگی شما تعیین می کند که چقدر باید زباله های خود را به طور جدی جدا کنید. برخی از شهرداری ها از شما می خواهند که پلاستیک، آلومینیوم و کاغذ تمیز را در یک سطل جداگانه جدا کنید. برخی دیگر از صاحب خانه انتظار دارند که زباله های خشک را از زباله های خیس جدا کند. در همه موارد به نوعی کیسه زباله پلاستیکی نیاز خواهد بود. وعده های غذایی معمولی خانواده از زباله های مرطوب و خشک تشکیل شده است.

صبحانه: در یک خانواده معمولی، مجموعه وسیعی از زباله ها برای دور ریختن وجود دارد. اگر نوزاد یا کودک نوپایی در خانه باشد، بقایای بلغور جو دوسر یا غلات بچه برنج بیرون ریخته می شود. این زباله خیس در نظر گرفته می شود. اگر از فنجان قهوه یکبار مصرف استفاده می کنید، مقداری مایع باقی مانده در ته فنجان وجود خواهد داشت و این به عنوان زباله مرطوب در نظر گرفته می شود. شاید بتوان کاغذ مومی پنیر  را خشک نامید، با این حال، در نهایت با زباله های خیس دیگر برخورد می کند و همچنین مرطوب می شود.

کاربرد کیسه های پلاستیکی ضروری در هر خانه

کاربرد کیسه های پلاستیکی ضروری در هر خانه

ناهار: ماکارونی و پنیری که برای فرزندتان درست کردید معمولاً در سس گوجه فرنگی آغشته می شود و کاسه پلاستیکی که استفاده کرده اید کاملاً خیس می شود. در مورد ساندویچ سس مایونز و تن ماهی که دخترتان از خوردن آن امتناع کرد چطور؟

شام: این وعده غذایی بدترین مقصر برای خیس شدن زباله است. حتی اگر از ظروف چینی استفاده می کنید و از ظروف پلاستیکی یا کاغذی استفاده نمی کنید، باقی مانده هایی مانند کوفته، سوپ یا پوره سیب زمینی به ناچار جای خود را در کیسه زباله شما پیدا می کنند.

همانطور که می بینیم، بدون کیسه زباله پلاستیکی یک ظرف زباله بسیار نامرتب و بدبو خواهیم داشت. راه‌هایی وجود دارد که می‌توان با مشکل زباله‌های یک خانواده به نحو مؤثرتری مواجه شد. یکی از راه ها این است که از فشرده شدن زباله های آشپزخانه خود مطمئن شوید.

اگرچه، همه ما می دانیم که کیسه های زباله سیاه بسیار قوی تر از کیسه های سفید بلند هستند، اما گاهی اوقات کیسه های سیاه برای سطل های آشپزخانه خاص مناسب نیستند. اگر کیسه های مشکی‌تان را برای سطل آشپزخانه‌تان خیلی بزرگ می‌دانید و باید از نوارهای لاستیکی برای تمیز نگه داشتن آن‌ها استفاده کنید، ممکن است از کیسه هایی با اندازه اشتباه استفاده کنید. سعی کنید از کیسه های سفید بلند استفاده کنید که ممکن است کاملاً در سطل زباله شما قرار بگیرند، به خصوص اگر قوطی دو مخزن دارید. منظور ما این است که یک پدال برای باز کردن سطل وجود دارد و در داخل یک سطل قابل جابجایی وجود دارد که در داخل سطل بیرونی قرار دارد. سطل بیرونی کیسه زباله را از حرکت در اطراف محافظت می کند. کیسه از جای خود خارج نمی شود. پوشش متصل باعث می شود که مطمئن شوید که سطل بسته می شود و اعضای خانواده عادت می کنند زباله ها را فشرده تر کنند تا جایی که دیگر جایی نداشته باشد. متوجه خواهید شد که مقدار خوبی از زباله وجود دارد که در کیسه سفید بلند قرار می گیرد که به راحتی جدا می شود و زمانی که ظرفیت آن پر شود بسته می شود.

کیسه های پلاستیکی ضروری در هر خانه

کیسه های پلاستیکی ضروری در هر خانه

ترفندهایی از این دست، مسئول خانه را راضی نگه می دارد، نه تنها زباله ها کمتر بیرون می ریزند، بلکه با هر کیسه زباله ای که استفاده می شود، پول بیشتری دریافت خواهید کرد. گاهی اوقات این نه تنها کیسه زباله بلکه سطل زباله است که باید اندازه مناسبی داشته باشد. مدل‌های جدید زیادی از سطل های آشپزخانه وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها و در همه رنج‌های قیمتی انتخاب کنید. هر کدام برای شخصیت های مختلف و نیازهای مختلف مناسب است. تعجب خواهید کرد که چگونه یک سطل زباله جدید آشپزخانه می تواند در خلق و خوی و عادات زباله اعضای خانواده تفاوت ایجاد کند.

ما آموخته ایم که راه هایی برای کاهش استفاده از کیسه های یکبار مصرف سوپرمارکت و کیسه های زباله خانگی وجود دارد، با این حال، حفظ کیسه های پلاستیکی در واقع چگونه انجام می شود؟

بحث های پولی و این واقعیت که سوپرمارکت های خاص برایارائه کیسه به مشتریان خود هزینه می کنند، حتی بر سرسخت ترین مخالفان محیط زیست تأثیر می گذارد. همچنین سوپرمارکت ها این کیسه های یکبار مصرف را برای خرید و استفاده بسیار راحت می کنند. آنها دقیقاً در نزدیکی تسمه نقاله هستند و فقط با یک چنگ زدن به شما پنج نفر می رسد. مانند آن آب نبات های خوشمزه ای است که درست توسط صندوقدار تهیه می شود که حتی سخت گیرترین رژیم های غذایی نیز به سختی می تواند در برابر آنها مقاومت کند.

امیدواریم شهروندان کشور به آرامی یاد بگیرند که چگونه از کیسه های پلاستیکی با استفاده مجدد در صورت امکان یا استفاده از کیسه های برزنتی برای خواربارفروشی، از آنها صرفه جویی و استفاده خود را کاهش دهند. متأسفانه رفع نیاز به کیسه های زباله در آینده نزدیک یک واقعیت محتمل نیست. در عوض، مردم به دنبال وسایل کارآمدتری برای دفع زباله های خود خواهند بود، خواه با ظروف زباله کارآمدتر یا کیسه های پلاستیکی ضروری در هر خانه .


ثبت نظرنظرات